Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2016, 10:52   #13
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał kinkubus Zobacz post
Nie chcę pytać elfa na sesji, więc zapytam tutaj: to ile mam tych jagód?

Jagody trwają 4 dni, mogłam rzucić 9 takich zaklęć, każde to 2k4 jagód. Chciałabym mieć ich na trzy dni dla całej drużyny (30, bo zwierzaki), mam rzucać?
Trzy dni, bo robiłabym to dzień przed misją, żeby mieć czas na przygotowanie nowych zaklęć. Przy okazji, mogę mieć przygotowane takie pod zadanie, chociaż o szczegółach powiedzieli nam przed chwilą? Np. coś do eksploracji podziemi, a nie kicania po lesie.

Jak się dowiem, to uzupełnię listę zapamiętanych zaklęć.
Możesz rzucać. Szczegółów zbyt wiele wam nie zdradzili, ale zapytani o sprzęt, mogli doradzić, żebyście zabrali ze sobą coś przydatnego w podziemiach.

@Marek Rewik

Cytat:
Czy jest potrzebne zaklęcie detect magic i read magic jeśli posiada się Decipher Script, Spellcraft lub use magic device w dowolnej kombinacji? Jeśli tak to do czego?
Detect Magic jest bardzo przydatnym zaklęciem, służącym do wykrycia źródła magii w Twoim otoczeniu. Dostrzegasz aury, możesz poznać ich siłę oraz lokację, ale żeby poznać szkołę magii, do której dana aura zaklęcia przynależy, musisz wykonać test Spellcraft:

Cytat:
When casting detect magic, determine the school of magic involved in the aura of a single item or creature you can see. (If the aura is not a spell effect, the DC is 15 + one-half caster level.) No action required.
Read Magic będzie wymagane przy czytaniu run czy innych inskrypcji, zapisanych za pomocą magii, a które w inny sposób nie byłby możliwe do odczytania (a więc za pomocą Decipher Script nie zdołasz ich odczytać). To sytuacyjne zaklęcie, ale może się przydać w zależności od przygody. Jeśli myślisz nad czymś innym to zrezygnuj z tego, ale jeśli nie masz nic lepszego, to bierz Read Magic.

Detect Magic zawsze warto mieć, bo to nie Pathfinder i te zaklęcia mają limit rzucania. Koniec ze spamowaniem Detect Magic co kilka kroków (THANK GOD! Nic mnie tak nie irytowało... ).

E.
Cytat:
Pytanie do MG - będzie można sprzedawać posiadane przedmioty? Jeśli tak to po jakiej cenie (mówię tu o przejściach między sesjami)
Istnieje taka możliwość. Ceny za przedmioty magiczne i te zwykłe wynoszą 50% ceny rynkowej, ale kosztowności (diamenty, klejnoty, rzadkie minerały) sprzedaje się po 100% ceny rynkowej. Istnieje szansa na handlowanie się (dyplomacja), aby sprzedać przedmiot po lepszej cenie.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 13-12-2016 o 11:00.
Warlock jest offline