Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2016, 21:17   #11
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kawalorn Zobacz post
1. Co to jest gestalt?
Gestalt to wariant tworzenia postaci z Unearthed Arcana, który polega na tym, że bierzesz dwie klasy postaci (np. barbarzyńca i mag) i bierzesz lepsze statystyki z nich (kostkę wytrzymałości i bazowy atak barba, rzuty na wolę i czary maga, itd.)

Cytat:
Napisał Kawalorn Zobacz post
2. Czy wiadomo coś o tym kręgu druidów, jak on tam wygląda, jakie bóstwa wyznają? Czy może dla większości mieszkańców nie jest to wiadome?
Wiadomo co nieco. W sumie dziwię się, że nie pomyślałem o tym, żeby to uwzględnić w materiałach. W wolnej chwili (nie wiem czy dzisiaj czy jutro) dopiszę taką garstkę informacji do doca z informacjami o mieście.

Cytat:
Napisał Kawalorn Zobacz post
3. Może mi się przydać do historii postaci - gdzie dokładnie leży to to wszystko? Chodzi mi o mapę całego Faerunu, bo nazwy The Green Fields, Troll Mountains i The Snakewood nic mi nie mówią.
Spójrz na mapie na Wybrzeże mieczy i zlokalizuj Candlekeep. The Green Fields (i całą resztę) ujrzysz nieco na wschód od niego

Co do pomysłu "poziomy tropiciela a potem urban ranger" to to nie przejdzie. Warianty klasowe po prostu tak nie działają - jak raz wybierzesz sobie jakiś to on staje się dla Ciebie na zawsze tą jedną jedyną interpretacją tej klasy. Z tego samego powodu nie spotyka się magów będących troszkę Iluzjonistami a troszkę Nekromantami.

Jeśli interesuje Cię koncept zwykłego "świeckiego" myśliwego to zastanowiłbym się nad zwykłym wojownikiem skupionym na broń strzelecką (łowczą) z atutem tropienia i rangami w Postępowaniu ze zwierzętami i Sztuką przetrwania Żeby zabezpieczyć sobie wpisanie Sztuki przetrwania na listę umiejętności klasowych wystarczy wziąć 1 poziom tropiciela a resztę wojownika - umiejętności klasowe dla jakiejkolwiek klasy postaci są klasowe dla postaci jako całości.
Innym pomysłem na takiego spersonalizowanego myśliwego jest generic warrior

Uznałem, że LA+1 to dozwolone maksimum, żeby niejako uchronić graczy przed decyzjami, których mogliby żałować (a za taką uważam branie postaci ze zbyt dużym LA na niskim poziomie). Niestety nawet jakby były możliwe LA+2 to centaur niestety wciąż byłby poza zasięgiem, bo centaur oprócz LA+2 ma jeszcze 4 kostki Monstrualnego Humanoida co sprowadza go w sumie do odpowiednika 6. poziomowej postaci, a w tej sesji zaczynacie z 5. poziomem.

@Moni, to zależy co ma wspierać Jak ma wspierać w blokowaniu ciosów (tank) to paladyn. Jak ma bardziej buffować i wspierać duchowo to kapłan. Nawet takiego maga można podpiąć pod definicję wpierania - wspierają ogniem i zniszczeniem

Cieszę się, że tak pozytywnie reagujecie na rekrutację. Nami, jak powiąże się z kimś to będzie się czuł bardziej zobowiązany żeby jednak zagrać
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 15-12-2016 o 21:25.
Gettor jest offline