Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2016, 23:38   #50
hen_cerbin
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Dron zwiadowczy z komponentą bojową:

Na wzór biorę rzeczywiście istniejący SD-150 Hero UAV. Ciężar: 100kg pusty, 150 maksymalnie załadowany. Wymiary 3,3m długości, 1,2m wysokości, 1m szerokości. Może zabrać 15kg i latać z nimi 5h. Maksymalnie zabiera 50kg ale wtedy krócej. Prędkość max -184 km/h, maksymalny pułap - 4000m.

To teraz nasz:
Mnożę razy ⅔ za nowoczesność i materiały i wychodzi:

Ciężąr = 100 kg. Wymiary: 2,1 x 0,8 x 0,7. Mniej więcej jak wysoki człowiek.
Skoro ma 100 kg to ma 10 zdrowia.
Udźwig - 10 slotów (bo tyle zdrowia) dzielone przez 3 (bo pionolot) i znów mnożone przez 3 (bo tyle KP wydaję na to) = 10 slotów.
Prędkość - heh, 15 x 3 za pionolot daje zaledwie 45 km/h. Ale tam, i tak będzie szybszy niż my. Pułap ograniczony atmosferą - zakładam że powyżej “ziemskiej” nie poleci.
Autonomiczność: bazowo 1h + 3h za 3 KP = 4 h.

Wyposażenie: Skoro montowana broń jest “kompaktowa” (jeśli dobrze zrozumiałem reguły - "Ciężką broń montowaną na pancerzach traktuje się od razu jak kompaktową." - to tym bardziej montowaną na dronie) to lekki karabin maszynowy zajmie 6 slotów. Do tego 1 slot na dodatkowy magazynek, 1 na ulepszone czujniki (niby jakieś kamery ma już wbudowane ale urealniam - wiec zajmuje 1 slot jak detektor i dla mechaniki może działać jak detektor - czyli przy mojej zalecie dawać +4 do PER gdy używam drona, tyle że zamiast wykrywać ruch miałoby po prostu te inne opcje - termowizję, noktowizję i inne -wizje), przedostatni zajmie kompensator odrzutu i ostatni na 3 “bomby” (dla uproszczenia - jak granaty).

Do lkm zamontowane byłyby (ma tylko dwa sloty bo kompaktowy)
- znacznik holo
- celownik (w sumie tu bardziej chodzi o efekt, bo pewnie będzie to jakieś ulepszenie kompa)

Chyba, że lepsza byłaby lekka wyrzutnia rakiet zamiast lkm

A Vaughn zamiast detektora (bo już miałby drona) wziąłby krótkofalówkę.

Edit: Tak, zauważyłem, że ten obecnie istniejący SD-150 może latać przez 5h z prędkością 184 km/h obciążeniem 15 kg, a ten nasz ledwo 45km/h przez 4h z obciążeniem jakichś 10kg, ale tak wychodzi z mechaniki. No i nasz potrafi strzelać. Może jakby szybciej latał to by nie trafiał A może ograniczenia dla parchów, żeby się nie rozbestwili za bardzo.

Mi taki tak czy inaczej pasuje, teraz pytanie co MG na to.
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin

Ostatnio edytowane przez hen_cerbin : 18-12-2016 o 23:48.
hen_cerbin jest offline