Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-05-2007, 21:05   #14
Malkav3
 
Reputacja: 1 Malkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodze
Ja dodam że młot lucereński to druga najpopularniejsza broń pojedynkowa. Znaleziono do niej niemal polowe traktatów jakie znaleziono do długiego miecza.

Zresztą jak widziełem pewne zachowane groty do młotka lucereńskiego to aż strach się bać. Np. część młota miała 4 zakończenia na każdym końcu o dł. 3 cm. takie jakby 4 czelany! To wchodziło w zbroje jak w masło. zaostrzone, podłużne, grotowate, a w dodatku na 1,8 m drzewcu o.O masakra. Po drogie robiło to za halabardę, późną z młotkiem. zahaczałeś tarczownikowi o tarczę tak by tek nie mógł się nią zasłonić i pchacz go grotem. Zdejmujesz konnice z siodeł. Idealne do obrony zamku - spychanie drabin, rażenie z 2/3 linii i wiele innych. Naprawdę jak widziałem traktaty jak tym walczono... masakra!
 
__________________
"Życie zaczyna się po śmierci"

"Vivant omnes virgines
Faciles, formosae"
Malkav3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem