Wątek: Strategie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2007, 10:25   #1
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
Strategie

No więc stworzyłem ten temat po to, aby poznać nieznane mi dotąd taktyki w bitwach. Najlepiej, by swoją wiedzą i stwoimi pomysłami dzielili się znawcy (np. malkav3), chociaż warto także poznać opinię innych użytkowników.

Moją preferowaną formacją jest falanga. Na czym polega? No więc żeby nie zanudzać was własnymi wywodami, postanowiłem skopiować opis falangi ze strony Strona gĹ?Ăłwna - Wikipedia, wolna encyklopedia
A oto on:
Falangę typu greckiego tworzyli hoplici ustawieni w 8-16 szeregach jeden za drugim. Gdy zginął hoplita z pierwszego szeregu, na jego miejsce wchodził żołnierz z drugiego. Falanga najczęściej przystępowała do bitwy w szyku zamkniętym, gdzie każdy z hoplitów osłaniał lewą połową swojej tarczy (tzw. hoplonem) swojego towarzysza. Podczas starcia walczyły tylko dwa pierwsze szeregi, pozostali zaś nadawali impetu natarciu pchając swych poprzedników do przodu oraz uniemożliwiali im ucieczkę.

A co wy myślicie o tym typie falangi? I jakie są wasze preferowane formacje?
 
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem