Wątek: Strategie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2007, 15:59   #6
Malkav3
 
Reputacja: 1 Malkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodze
Biorąc pod uwagę że okres w którym toczyła się bitwa to druga połowa XIVw. nie chce mi się szukać dokładniej daty ok 134X, to zbroje w tym okresie były pół-płytowe. Strzały angielskie były o wszelakiej budowie również takie co przebijały zbroje. Inną ciekawostką jest, że gdyby choć połowa Francuzów posiadała pełną epokową zbroję to może i by ich te strzały nie sięgały. Reszta naukowców uważa, że w dniu bitwy świeciło mocne słonce co utrudniało Angliką walkę. Podobno też przed walką łucznicy pokazali Francuzką środkowy palec, co jest symbolem iż nie odcięto go im i mogą strzelać. (chyba ze to była inna bitwa, tego nie jestem pewien nie mogę tego znaleźć teraz).
 
__________________
"Życie zaczyna się po śmierci"

"Vivant omnes virgines
Faciles, formosae"
Malkav3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem