Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2016, 18:30   #2
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Jeśli o mnie chodzi to patrzę na ST spotkań z przymrużeniem oka. Jest to jakaś wskazówka, ale na ogół gracze, z którymi grałem, byli w stanie rozjechać spotkania, które miały bardzo wysoki stopień trudności. Nie staram się tu bawić w manipulowanie doświadczeniem, bo jeśli BG dają sobie radę z trudniejszymi przeciwnikami, to szybciej wtedy awansują, a mnie to osobiście nie przeszkadza. Trudno w końcu wybić się powyżej 10 poziom doświadczenia grając od zera, nawet w gronie stałych graczy, więc jeśli szybko awansują poprzez pokonywania potężniejszych wrogów, to ja się cieszę.

Uważam, że nie powinno się karać graczy za wykorzystywanie potencjału postaci, ani tym bardziej nagminne szukanie kontr. Owszem, czasem zdarzają się tak potężne postacie, że zostawiają w tyle resztę drużyny. Myślę, że w takich wypadkach dopasowanie przeciwników pod taką postać ma sens, wtedy nieco ograniczasz jej użyteczność i zrównujesz siłę bohatera z pozostałymi postaciami, ale też nagminne stosowanie tego może być dla gracza irytujące, więc powinieneś zachować umiar.

Na początku sesji staram się wybadać drużynę, zobaczyć na ile mogę sobie pozwolić, a później kierując się przeczuciem dobieram przeciwników tak, aby stanowili wyzwanie, które da się pokonać. Niektórzy też korzystają z tabelek losowych spotkań i nie przejmują się w ogóle siłą przeciwnika - jeśli BG dadzą radę to fajnie, a jeśli nie to biorą nogi za pas lub giną. Ile MG tyle sposobów.

Cytat:
Zaproponowałem graczowi zrobienie nowej postaci, żeby był czymś więcej niż kulą u nogi dla reszty. On nie chce, bo jemu się dobrze gra tą konkretną postacią. Co w takiej kwestii zrobić?
Niech cierpi skoro dał się zabić dwa razy?
Spróbować na siłę mu wyjaśnić, że skoro MG podaje mu pomocną dłoń to ma ją przyjąć?
Dać jego postaci nagły skok PD, żeby rozrzut z innymi postaćmi się zmniejszył? To by było chyba najlogiczniejsze rozwiązanie w tej sytuacji, ale jednocześnie trochę obrażające innych graczy, bo jak to tak - oni się starali, wylewali pot, krew i łzy żeby sobie poradzić z przeszkodami, a on ma nagle dostać to co oni mimo iż nic nie zrobił?
Co byście zrobili w tej sytuacji?
Zapytaj się pozostałych graczy czy nie mają nic przeciwko zboostowaniu kolegi, aby był użyteczniejszy w walce (i żeby im było dzięki temu łatwiej), a jeśli się nie zgodzą to niech gra sobie takim jednostrzałowcem. Musicie jakoś dojść do porozumienia.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem