Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-12-2016, 22:03   #20
Amon
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 1 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
brody już robię wampiry w przyszłości i tam jest mniej więcej tak jak mówisz: wiedza o wampirach jest powszechna ale to inna sesja

Tutaj chcę zerwać z tym co przynajmniej dla mnie zabijało kilka settingów: z góry opisane prawdy objawione co do kosmologii, grasz niby postacią, ale jako gracz wiesz dokładnie jak świat powstał, jakie moce nim rządzą itp. I nie ważne czy to WoD czy DnD: wszystko jest dokładnie opisane. Gra zaawansowanego gracza i jego odgrywanie, w dużej mierze polega na oszukiwaniu samego siebie oraz współgraczy, że nasz neonata niewiele wie (wszak ma tylko trzy kropy w okultyzmie) ale jako gracz wszystko wiesz bo "tak jest w podręczniku na stronie..." i jak mg zrobi coś zupełnie inaczej to zaraz jest e... itp. Dla mnie osobiście, moje własne omnibustwo zabiło wiele gier.
Chcę, żeby gracze poza mechanicznymi zdolnościami wampira nie wiedzieli więcej o wszechświecie, niż reszta ludzkości. Wiemy jak działa bomba atomowa, ale nie wiemy czy jest bog i jaki i po co jesteśmy. Tak samo chcę by było w tej sesji. Wampiry wiedzą jak używać swoich dyscyplin, zdolności itp, ale nie ma jakiejś objawionej prawdy o tym skąd pochodzą i gdzie zmierzają.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline