Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2017, 13:18   #6
MistrzGry
 
Reputacja: 1 MistrzGry ma wyłączoną reputację
W momencie, gdy Essie zadała swoje pytanie, wchodzili akurat do karczmy. Teraz dopiero Lennael uświadomił sobie, jak bardzo był głodny, i wchodząc, nawet nie zerknął na jej nazwę na szyldzie.

Wewnątrz było co najmniej kilka stolików wolnych, i nie zastanawiając się długo, wybrali pierwszy lepszy. Usadowili się wygodnie, i zastanawiał się, na ile wyglądają tu obco. Ku jego zaskoczeniu, nikt nie wydawał się nimi jakoś specjalnie zainteresowany.

- Z początku studiowałem magię ogólną - odpowiedział na pytanie Essie. - Później jednak odkryłem, że prawdziwa tajemnica kryje się w alchemii. Postanowiłem zmienić specjalizację w trakcie moich studiów. W ten sposób zostałem ostatecznie adeptem alchemii. Jedno mnie zastanawia: przeczytałem wiele ksiąg, przebrnąłem przez wiele teorii, ale nadal mam wrażenie, że jestem u samego początku tej nauki, i powoli zaczęła rodzić się mi dosyć niepokojąca myśl: a co, jeśli ta cała magia, to tylko stek teorii i hipotez, i nic więcej?

W tym momencie podeszła do nich kobieta, pytając, czy nie trzeba im czegoś. Zamówili jakieś w zasadzie losowe danie, niespecjalnie wybrzydzając.
 
__________________
Bardzo lubię regulamin, a szczególnie punkt 10!
MistrzGry jest offline