Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2017, 17:49   #93
Matyjasz
 
Reputacja: 1 Matyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemu
Cytat:
Napisał Fyrskar Zobacz post

Zaczynamy grę. Dziękuję Matyjaszowi za pierwszy post, jemu też dziękujcie za rzuty.
Nie ma sprawy.
Gracze mogą dziękować, to pływanie łodzią by nie rzucać się w oczy wyszło im pięknie

Ja jeszcze przeproszę za opóźnienie nie powinno się to powtórzyć.

Straż was jeszcze nie zauważyła(chyba) więc wciąż możecie się ukryć albo przygotować do kontroli.
To czy zostaniecie zauważenie będzie zależeć w głównej mierze od przeciwstawnego rzutu na spostrzegawczość(Int) osoby oddelegowanej jako "oko" i strażników wasze pozostałe działania będą modyfikatorem.

Opisałem kolejno różne wydarzenia, w każdym możecie działać na zasadzie retrospekcji o ile nie rozwali to kolejnego odpisu np. poplotkować z górnikami, porozmawiać z resztą drużyny, zapytać o coś Hagera, opisać co bierzecie ze sobą na misję.
Deklaracja, że wyciągam broń i zabijam wszystkich na plaży nie przedzie

Jak pisałem macie na barce łącznie 3 skrytki do opisania, jeżeli chcecie, kreatywność będzie nagrodzona.

O ile Fyrskar będzie nie obecny o tyle ja jestem, nie zostawię was bez opieki

Na koniec o testach w Warhammerze
Każda postać ma zestaw cech i umiejętności zapewnione przez rasę/profesję.
Jeżeli chcemy wykonać test to znajdujemy odpowiednią umiejętność i cechę przypisaną do tej umiejętności. Jeżeli czynność nie ma umiejętności to testujemy samą cechę.
Następnie rzucamy k100, jeżeli rzut jest równy lub mniejszy od cechy to test jet udany.
Czasem używa się(gdy interesuje nas nie tylko czy ale też jak coś się udało) "ilości sukcesów", każde 10 poniżej wymaganej wartości to dodatkowy sukces.
Umiejętności dzielą się na podstawowe i zaawansowane.
Umiejętności podstawowe to takie rzeczy, które potrafi każdy w świecie Młotka. Jeżeli nie mamy umiejętności podstawowej to test wykonujemy dzieląc właściwą cechę na 2.
By wykonać czynność odpowiedzialną za umiejętność zaawansowaną musimy tą umiejętność posiadać. Każdy potrafi się targować ale nie każdy potrafi zszywać rannych.

Testy posiadają także arbitralnie przyznawane poziomy trudności. Od bardzo łatwego +30 do cechy po bardzo trudny -30 do cechy, test przeciętny wykonuje się bez żadnych modyfikatorów.

Całość o testach leci też do mojego pierwszego komentarza jako ściągawka.
 

Ostatnio edytowane przez Matyjasz : 08-01-2017 o 18:27.
Matyjasz jest offline