Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2017, 19:02   #5
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ardel Zobacz post
Ja pewnie będę grał Aesirem. Tylko trzy pytania (na chwilę obecną):
1. Jak długie posty przewidujesz z naszej strony?
2. Atrybut SIZE... Odnosi się to do wysokości, obwodu klatki, brzucha, przyrodzenia?...
3. POWER jest tylko dla magicznych?
1. Takie jakie Wam będą pasować, żeby przedstawić działania postaci. Może być A4 [rzadko], może być na 3 linijki.
2. To może po kolei o atrybutach:
STR - mierzy tężyznę fizyczną i siłę postaci; STRx5 to Effort roll
CON - określa wytrzymałość, żywotność i zdrowie; CONx5 to Stamina roll
SIZ - definiuje wielkość, wzrost i gabaryty postaci; SIZ+CON to punkty życia postaci, ma też wpływ na damage bonus
INT - to... inteligencja postaci; INTx5 to Idea roll
POW - siła woli, zdolności magiczne, POWx5 to Luck roll, wpływa na ilość Power Points (punktów mocy) i poczytalność (sanity)
DEX - określa zręczność, zwinność, szybkość postaci; DEXx5 to Agility roll
APP - określa wpływ postaci na innych, jej wygląd i charyzmę; APPx5 to Charisma roll
Cytat:
Ja mam pytanie. Nie miałem nigdy do czynienia z tą postacią. Jedynie filmy. Nie czytałem nigdy Howarda. Czy taka nieznajomość dyskwalifikuje mnie jako gracza?
Lepiej by było, gdyby gracze wiedzieli jak się świat hyboryjski kręci i z czym się to je. Powiem tak - doczytaj co nieco o świecie i Conanie, zrób postać i... zobaczymy.

Cytat:
Bossończyk ma wśród umiejętności kulturowych (na przykład) SPOT, pogranicznik ma wśród umiejętności profesyjnych SPOT.
W takim przypadku uwzględnia się maxa dla umiejętności profesyjnych?

Dla Bossończyka językiem ojczystym jest aquiloński, a językiem kraju graniczącego - piktyjski?
Nadrzędne są profesyjne, więc limit wynosi 75%.
W sumie jako bossończyk, czyli de facto aquilończyk, możesz wybrać jeden z języków krajów, z jakimi graniczy Aquilonia.
 
xeper jest offline