Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2017, 14:14   #32
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Dostałem wiadomość od jednego z graczy (ten to już wie że o nim piszę ) w której wyraził wątpliwość czy aby nie zapomniałem go uwzględnić wśród osób, które powinny wiedzieć coś na temat ruin leśnych (w odniesieniu do faktu, że postać EvilCookie właśnie się pochwaliła w Dialogach takową wiedzą).

W związku z tym przyjmijmy taki sposób "wiedzowania":
* Gracz zadaje mi pytanie w kontekście swojej postaci, ja sprawdzam jego posiadane rangi w wiedzy, turlam kostką i wysyłam mu (ewentualne) rezultaty takiego turlnięcia, jeśli przyniosły jakieś rezultaty
* Pada w grze/komentarzach pytanie ogólne o wiedzę na jakiś temat. W takim wypadku postaram się zrobić to samo co w punkcie pierwszym, ale dla wszystkich postaci.

Naturą ludzką jest się mylić, zwłaszcza kiedy ma się większą liczbę danych do sprawdzenia (wszystkie KP w przeciwieństwie do zaledwie jednej), więc w drugim wypadku istnieje ryzyko że zostanie się przez MG pominiętym, za co MG z góry przeprasza. Jednocześnie zachęca do korzystania z punktu pierwszego, bo gwarantuje on większą skuteczność uzyskania pożądanych informacji

Rezultaty wiedzy zawsze będą wysyłane przez PW (jak również inne informacje, które z takiego czy innego powodu są znane tylko jednej postaci).

Moim zdaniem jest to rozsądne podejście do tematu, ale jeśli ktoś ma lepszy pomysł, niechaj przemówi

Edit:

Ważne
Właśnie spojrzałem raz jeszcze na ustanowione przez siebie terminy i porównałem je z moimi planami na najbliższe dni i - nie zgadniecie - 13 i 14 stycznia kompletnie nie mam czasu na napisanie posta, więc pojawi się on (wyjątkowo) później. 15 albo 16 stycznia. Oznacza to, że wspomniane 13 i 14 stycznia wciąż będziecie mieć na napisanie swoich odpisów, tyle że na 90% nie będę mógł służyć swoją konsultacją w tych dniach.
 
Gettor jest offline