Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2017, 23:34   #48
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Szubienicznik! Niedługo będę kończył pierwszą część (czytaną już wcześniej lata temu) i chciałem wrzucić

Ta książka wywołuje we mnie mocno mieszane uczucia. Z jednej strony dialogi są po prostu mistrzowskie i widać, że autor ma łeb jak sklep i i niesłychane wyczucie konwencji, po prostu nie mogę się tekstami bohaterów przestać zachwycać... Z drugiej strony... 90% książki to gadanie, przez co dla każdego innego poza fanem gatunku będzie pewnie po prostu zbyt... statyczna?

Tak jak w Narrenturmie denerwowało mnie to, że 90% książki to akcje w stylu zabili go i uciekł. Porwali ich i gonią ich, tak tu właśnie to skupienie na jednym aspekcie czasem mi przeszkadza. Trochę jak Rozprawa między Panem, Wójtem a Plebanem, tylko na 400 stron
 
Tadeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem