Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2017, 16:01   #39
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ardel Zobacz post
To tylko gra komputerowa. Przy stole prowadziłoby to do nadużyć lub niekomfortowej rozgrywki, gdzie MG kryje się z podaniem wyniku rzutu lub otwarcie mówi ile obrażeń weszło, a wtedy gracz poznaje charakter każdej postaci za pomocą zwykłego rąbnięcia mieczem.

Trochę to słabe.

Mnie osobiście charaktery postaci same w sobie nie przeszkadzają. Jest to dziwny element systemu, który komplikuje nieco rozgrywkę, ale traktuję to jako nierozłączną cechę D&D, podobnie jak kule ognia na trzecim poziomie magii i inne klasyczne zasady, które przechodziły z edycji na edycję w praktycznie niezmienionej formie. Problem nie istnieje dopóki ludzie nie zaczną się nad tym głębiej zastanawiać i o to spierać.

Cytat:
A kto powiedział, że musi być grimdark? Wyrzuć cukierki, zmień nazwę na coś, co nie ma być dla zgrzewy i gotowe.

Pokojowa bogini orków, którą czci ledwie jeden szczep to nie jest zły pomysł.
Dla mnie też groteska nie jestem typem humoru, który mnie bawi, a jedynie wprawia w zażenowanie. Bogini po takich przeróbkach nabrałaby większego sensu w moich oczach, choć z tego co pamiętam to rasy tworzone przez złych bogów były z natury złe, a te tworzone przez dobrych miały wolność wyboru, bowiem zabieranie komuś wolnej woli nie jest aktem dobra, dlatego sens istnienia takiej bogini oraz jej wyznawców jest wciąż dość znikomy.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem