Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-05-2007, 15:23   #1
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
[Sesja] Mitologia

W pokoju zasiadło pięć osób. Jedną z nich, pośrodku prostokątnego, kamiennego stołu, był Hajritoos. Wysoki na metr dziewięćdziesiąt, brodaty starzec z potężnym, spiżowym mieczem u boku był najdostojniejszą postacią w tym gronie. Był on potężnym szlachcicem ze Sparty. Na dwór króla Odyseusza przybył pięć lat temu, cały odziany w purpurę. Wykupił sobie dużo ziem wokół Itaki, i postawił tam wspaniałe, kamienne mury mieszane ze spiżem. Ta warstwa zwana była zewnętrznymi murami. Wewnętrzna część murów ciasno okalała miasto.
Pałac Odyseusza wznosił się wysoko, około kilometra nad ziemią. Posiadał własny garnizon, własne mury oraz położony dużo niżej port.
Starzec popatrzył się po pozostałych, i przemówił: No więc wy jesteście najpotężniejszymi pośród mieszkańców Itaki? Miło mi was poznać. Wy mnie na pewno znacie, jestem Hajritoos. Może nie walczyłem pod murami Troi, ale otoczyłem Itakę wielokilometrowymi murami. Dzięki mnie, to miasto żyje. A kim wy jesteście? - powiedział do pozostałej czwórki.
 

Ostatnio edytowane przez Yaneks : 31-05-2007 o 20:47.
Yaneks jest offline