Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2017, 18:26   #34
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Debatować przed sobie można w nieskończoność, jednak to liczba playtestów świadczy o rzetelności designu, a tych najwięcej było prawdopodobnie w okresie złotych lat TSRu
Szczerze mówiąc ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć nie widząc żadnych danych, ale wierzę na słowo.

Cytat:
Pytanie też, czy to rzetelny playtest, czy ściganie się na liczbę playtestujących jako chwyt marketingowy.
Prawdopodobnie jedno i drugie (mówię o piątej edycji).

Cytat:
nieplaytestowana Rules Cyclopedia, w którą ponoć prowadziłeś dwuletnią kampanię, z położonymi zasadami domain-level play. Za wybredny nie jesteś, nie udawaj.
Większość RC to kopiuj-wklej BECMI + kilka dodatkowych zasad. System przykuł moją uwagę tym, że w jednym podręczniku było absolutnie wszystko czego potrzebowałem, aby postacie pokonały drogę od zera do półboga razem z paroma prostymi narzędziami, które szczególnie fajnie pasowały do bardziej otwartych kampanii. O ile wciąż mnie kusi poprowadzenie RC na forum, o tyle mając w pamięci stołową kampanię (od której co prawda były (bardzo sporadyczne, ale jednak) przerwy przeznaczone na jednostrzałowe sesje Neuro, S&W i WFRP), to wiem, że nie uda mi się tego powtórzyć ze względu na ograniczenia związane z grą przez forum, a jednostrzały na RC jakoś mnie nie pociągają.
Nie pamiętam już szczegółów odnośnie reguł "twierdz i domen", ale nie kierowaliśmy się stricte zasadami w tej kwestii i chyba nie spotkałem się z żadnym problemem wynikającym z mechaniki. Za to mass combat był super, ale to już rozmowa na inny temat.

No i fakt, wybredny to ja nie jestem...
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem