Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-01-2017, 08:28   #398
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Cytat:
Swoją drogą z cantrip wziąłem minor ilusion - zakładając że mogę wytworzyć chmurkę, albo niebieską "plamę" - o kolorze nieba, która zdoła zasłonić mnie gdy będę na wysokości, przed wzrokiem osób poniżej. W opisie jest 5 stóp sześcian - więc Aarakocra mająca 5 stóp wysokości schowa się za tym w sam raz, zwłaszcza jesli będzie bezpośrednio nad celem przed którym sie będzie chować - bo wtedy wystarczy że plama pokryje - a tym samym zasłoni grubość postaci a nie jej wysokość. Oczywiście zkaładam że i tak będe musiał machac skrzydłami w miejscu bo iluzja sie nie przemieści.
To jest w możliwościach minor illusion, ale iluzja oprócz tego, że jest nieruchoma, to nie jest animowana, więc np. przemieszczających się chmur nie zasymulujesz, a to może być spore utrudnienie.
Jeśli chodzi o wymiar iluzji 5ft, to nie mówimy o wysokości, bo tworzysz iluzję pod sobą, rozumiem że będziesz bardziej "stał" w powietrzu niż "leżał". Pozostaje tylko pytanie czy zasięg machających skrzydeł mieści się w tych 5ft. Wydaje mi się, że nie mając na względzie zasadę działania skrzydeł, ale nie wiem czy w opisie rasy jest powiedziana jaka jest rozpiętość skrzydeł.

Cytat:
Psionik - może create bonfire? Jesli dobrze rozumiem i pytasz o cantripy .
Rytuały, nie cantripy. Rytuał to czar minimum 1 poziomu (i taki mogę wybrać), które można rzucić bez zużywania komórki zaklęć, ale ich czas rzucania wynosi +10 minut. Przykład: Alarm.
Odnośnie create bonfire, to kiedy my w tej sesji potrzebowaliśmy stworzyć ognisko i jak bardzo krytyczne było zużywać na to czar?
O wiele lepsze są takie czary jak minor illusion, druidcraft, prestidigitation, czy thaumaturgy. Są bardzo wszechstronne i ich kreatywne użycie ratuje dupę (np. Oskar z naszej sesji u Asmo używa notorycznie Minor illusion do wydostania się z więzienia).
 
psionik jest offline