Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2017, 20:22   #437
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Dzięki Tadeus za post, ale jednak nie zrozumiałeś, o co mi chodziło. Odgrywanie Sanda jest okej, postać jest super i generalnie nie mam uwag do tego, jak postać reaguje (przez większość czasu).

Chodzi o to, że krieger usiłował przeforsować swój punkt widzenia (nie postaci!) bo on jest "zwolennikiem fair play". To jest typowe kombinowanie po metagrze, które nie ma nic wspólnego z odgrywaniem etc. Usiłowałam właśnie na to zwrócić uwagę - że postacie niekoniecznie muszą podzielać ideały graczy. I że zła jest sytuacja, w której cała immersja idzie się ganiać, bo jeden z graczy ma "swoje zasady" i będzie je forsował za wszelką cenę, niezgodnie z tym, co wynika z logiki sytuacji growej.

Okej, mogłam napisać to spokojniej, ale wydaje mi się, że takie podejście jednak zabija rozgrywkę, niż ją ułatwia. A dodatkowo taka sytuacja (wymuszanie przez gracza ustępstw "bo dobro gry") mi zabiera większość przyjemności z RPG - czyli odgrywania. Bo skoro mam cały czas ustępować (a to już druga taka sytuacja w grze), to co mi zostaje ze "złego" charakteru postaci do pokazania? Nic. A na dungeon crawla się nie zapisywałam.

Tyle.

---

Cytat:
Im więcej dasz, tym potencjalnie więcej zarobisz
Albo stracę Niech będzie 15 gp dla Ryby

@Tadeus:

- zaglądam do kuchni i szukam żarcia + na szybko patrzę czy nie ma jakiś magicznych aur (ale tylko to, nie grzebię w tym)
- po kuchni idę wpłynąć na gnoma Conchibara (akcja wieczorna)
- w nocy idę spać
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 31-01-2017 o 20:28.
Autumm jest offline