Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-02-2017, 06:39   #14
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację


Graba przyglądał się z zainteresowaniem sytuacji rodem wyjętej z filmu Barei, kiedy to zgromadzenie nadnaturalnych wariatów, przegoniło domniemanego nadnaturlanego wariata szpiega. Zaczynało mu się tu nawet podobać. Nowa wataha różniła się od tych napotkanych w Warszawie i jej okolicach, na pewien sposób przypominała mu tą z rodzinnych stron Różana, gdzie choć ojciec tyran i bezwzględny morderca wszelkiego plugastwa, byli też i bracia i siostry z którymi całkiem świetnie się bawił w przerwach w polowaniach.

-Mmm ciasto! - Franciszek ucieszył się szczerze jak gdyby nigdy nic, klaszcząc w dłonie i przechodząc za Babcią Kwiatek do drugiego pomieszczenia. - Bimber też brzmi świetnie, ale zaciekawiłaś mnie Babciu swoimi magicznymi nalewkami - kontynuował grzecznie, niemal naturalnie przechodząc do wnuczkowania zielonej staruszce.
- Ja też umiem robić nalewki i chciałbym z chęcią w tym roku poczynić swoje własne tu na działce z tegorocznych owoców, mam nadzieję, że nie weźmiesz mnie za rywala w tej dziedzinie. - Zaśmiał się wesoło, nakładając na talerzyk ciasta o mocno korzennym zapachu.

Był tak pochłonięty rozmową ze starszą kobietą, że zignorował z początku Michała i dopiero w połowie monologu Róży zaczął rejestrować dźwięki z otoczenia.
- Nie ma co… ma gadane… - mruknął jakby do siebie, obserwując drobne ciało kobiety, poruszające się niczym w transie po pomieszczeniu. - Jak na nekromantkę to jest całkiem… „ożywiona”… - Parsknął śmiechem z powodu własnego suchara, dobierając się do kolejnego kawałka ciasta.

 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline