Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-02-2017, 02:54   #1
Ril
 
Ril's Avatar
 
Reputacja: 1 Ril ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputację
[Gra o tron, 2. ed. gry planszowej] Wojna Pięciu Królów



„Żelazny Tron z prawa należy do mnie. Wszyscy,
którzy temu przeczą, są moimi wrogami.”

- Stannis Baratheon

„Przeczy temu całe królestwo, bracie. Starcy przeczą temu w swym
ostatnim tchnieniu, a nienarodzone dzieci w macicach swych matek.
Przeczą temu w Dorne i na Murze. Nikt nie chce cię na króla… Może
i masz lepsze prawa do tronu, Stannisie, ale to ja mam większą armię.”

- Renly Baratheon

Witam,

to moja pierwsza rekrutacja. Nie ukrywam, że trochę się denerwuję.

Na Lastinn raczej nie praktykuje się grania w planszówki; jak sądzę, regulamin tego nie zabrania, zatem zachęcam do wzięcia udziału. Jeżeli rozgrywka dojdzie do skutku, to najprawdopodobniej będzie otwarta w dziale Sesje RPG - Inne.

Szczegóły rozgrywki:
Sesja będzie się toczyć w temacie na forum oraz w pliku Rysunki Google z mapą i aktualnym rozstawieniem żetonów i figur. Jak zwykle w takich wypadkach, będzie otwarty drugi temat z komentarzami oraz opisem zasad (głównie odnoszących się do specyfiki grania na forum, bo nadrzędne reguły gry określa instrukcja).

http://galakta.pl/download/gra_o_tro...instrukcja.pdf

Grę przygotowałem w taki sposób, aby nie angażować graczy mozolnym przeliczaniem dostępnych żetonów i pionków. Na życzenie (i zawsze, gdy te statystyki będą istotne) każdy gracz otrzyma odpowiednią informację.

Zadaniem gracza będzie pilnowanie kolejności rozgrywki (zgodnie ze swoją pozycją na torze Żelaznego tronu) i deklarowanie działań na forum lub w prywatnych wiadomościach do mnie (priv w fazie planowania, w licytacjach i przy wyborze karty rodu).

Nie jest przewidziane wprowadzanie do gry elementów storytellingu, ale jeśli ktoś sobie zażyczy dodać do deklaracji wypowiedzenia wojny jakiś fabularny opis, to nie będę z tego strzelać. Granie na forum ma tę zaletę, że rozszerza możliwości knucia intryg i zdrad... zmniejsza też ryzyko, że dojdzie do rękoczynów.

Wariant Losów bitwy nie będzie używany.

Rody zostaną przydzielone losowo lub wybrane przez graczy, w kolejności, w jakiej wypowiedzieli się w tym temacie.

Warunki przyjęcia do gry:
Zadecyduje kolejność zgłoszeń. Znajomość zasad planszowej Gry o tron (druga edycja) mile widziana, choć nie musi być ona perfekcyjna. Przyjmę każdego, kto wcześniej zetknął się z GoT lub do celów tej rozgrywki przeczyta instrukcję. W razie problemów chętnie pomogę.

Termin zakończenia rekrutacji:
13.02.2017, g. 18:00
Możemy zacząć wcześniej, jeżeli zbierze się komplet graczy.

Wymagana liczba graczy:
6
Mogę też poprowadzić dla 3-5 osób, jeśli po upływie deadline'u nie zbierze się pełna grupa.

Planowany czas gry i tempo odpisywania:
Rozegranie planszowej Gry o tron w realu zajmuje 5-6 godzin. Na forum gra będzie się toczyć nieco wolniej, podzielona na wiele krótkich posiedzeń. Przy codziennej półgodzinnej aktywności nie powinno to potrwać dłużej niż 3 tygodnie (21 dni × 0,5 godziny ≈ 10 godzin), przy częstszych odpisach ten czas może się skrócić do kilku dni. Prawdopodobnie ustalimy jakąś porę intensywniejszego grania. Odpisy mogą być krótkie, czysto techniczne, więc myślę, że warunek codziennej 15-30 minutowej aktywności nie jest wygórowany.

Inspiracje:
Saga Pieśń lodu i ognia
Przykład Googol Plexa, jak można grać (w Dedeki) w pliku Google Drawings
https://docs.google.com/drawings/d/1...8GYLuXmZM/edit

Lista graczy:
1. Suchoklates
2. gacuch
3. Eterard
4. Col. Frost
5. Szewa
6. Ondrasz
 

Ostatnio edytowane przez Ril : 13-02-2017 o 15:01.
Ril jest offline