Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2017, 12:57   #4
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
Ja również staram się "dorabiać" klimat do gry, nawet gdy go w niej nie ma i lubię siadać do planszy z ludźmi, którzy również to lubią (i potrafią to robić). Mógłbym podać przykłady gier, które są straszliwie suche w swej mechanice, a do których ze znajomymi dorobiliśmy niesamowite historie. Ale nie o to chodzi w pytaniu. To, w jaki sposób podchodzimy do gry, to trochę inna sprawa. Jeśli chcesz możesz dorobić fabularną otoczkę do szachów, co nie zmienia faktu, że w samej grze absolutnie nie o to chodzi. Definicja dotyczy samych intencji autora gry. A w eurograch po prostu nie chodzi o klimat i gra sama w sobie nie robi nic (albo bardzo niewiele) byśmy ten klimat poczuli.

Oczywiście należy pamiętać, że te dwie definicje opisują skrajne przypadki i nie jest tak, że w eurosie nigdy nie będzie klimatu i ani odrobiny losowości, a amaritrash to tylko głupia gra, w której nie podejmujemy żadnych decyzji tylko rzucamy kostkami. Istnieją gry, które leżą gdzieś po środku jak np. Studium w Szmaragdzie, które jest opisywane jako "euros z klimatem". Najczęściej jednak gry można bez problemu zakwalifikować do jednej z tych dwóch grup.

Nie ja wymyśliłem określenie "ameritrashe" ale jest ono powszechnie używane, więc nie widzę powodu, by je na siłę zastępować czymś innym. Każdy wie o co chodzi i nikt się nie obraża, nawet fani tego pejoratywnie określanego gatunku. Gdybym zaś chciał coś narzucać/sugerować w ankiecie to użyłbym określenia "eurosuchary" zamiast "eurogry"
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.

Ostatnio edytowane przez Krakov : 08-02-2017 o 16:18.
Krakov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem