Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2017, 20:09   #8
Fiath
 
Fiath's Avatar
 
Reputacja: 1 Fiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputacjęFiath ma wspaniałą reputację
Porządne zainteresowanie, jestem mile zaskoczony ilością zboczeńców na tym forum :kappa: Pojawiło się kilka pytań, więc może rzucę tutaj odpowiedzi ogólnikowo, gdyby ktoś miał coś powtarzać:

Q: Czy są jakieś typy postaci(charakterów) które nie dostałyby się na sesję?
A:Właściwie, to nie. Jedyny problem z mgmowaniem dla postaci jaki miałem, to gdy charakteru nie miały. Jeżeli macie jakikolwiek zamysł który wiecie jak zrealizować, to nie będzie żadnych problemów.

Q:Nie jestem osobą przyzwyczajoną do grania z mechaniką, tym bardziej autorską, co tu tworzyć?
A:Mechanika jest zrobiona bardzo ogólnikowo dla tej sesji, praktycznie każde działanie można opisać dowolnie plus, będę modyfikował efekty waszych akcji zależnie właśnie od opisów w sposób arbitralny. Jeżeli chodzi o robienie mechaniki w samym kp: nie przejmujcie się, zróbcie dobrze część fabularną, mechanikę zawsze mogę wam pomóc naprawić. Nawet po rekrutacji. To po fabule będę wiedział, czy wasza postać ciekawi mnie na tyle aby zobaczyć ją w akcji.
Oczywiście też nie panikujcie, historia postaci nie musi być nawet na pół strony, wystarczy, że jest w niej coś ciekawego.

Q:System wygląda jakby faworyzował teamplay ale nie wiemy kto się dostanie ani kto co bierze, what's up?
A:Po starcie sesji jak już wybiorę graczy, pozwolę wam gdzieś przez pierwszy tydzień or so wymieniać skille i itemy bez pytania. Ogółem gdybyście stwierdzili, że coś nie działa tak jak byście chcieli, to będzie można to potencjalnie poprawić. Acz nie martwcie się, nie robię scenariuszy których nie da się przejść bez tego czy tamtego. Chociaż moje bossy mają tendencje przesadzania. :>

Q:Fabularnie, co się tu będzie działo?
A:Waszą starą bazę zniszczył najazd Covers(kosmicznych żywych ubrań), ale szczęśliwie udało wam się zwiać do innej. Obecnie ukrywacie się w podziemnej bazie w pobliżu Wardrobe, metropolii pod władaniem Revocs(dawniej firmy produkującej odzież, obecnie imperium kontrolujące świat). Wasze zadania będą miały na celu infiltrację Wardrobe, zapobieganiu planom które są tam knocone oraz ratowaniu ludzi którzy są tam więzieni. Waszym ogólnym celem będzie potencjalne wyzwolenie całego miasta, a potem może marsz na kwaterę główną revocs. Ale to pewnie najwcześniej w 2018.
Nie znacie zbyt wiele szczegółów na temat najazdu na waszą poprzednią bazę poza tym, że wzięto was z zaskoczenia. Możecie jednak wymyślać drobne detale na ten temat i wpisywać je do kp, jak zresztą z całą karierą waszych postaci przed startem sesji.

Q:Właściwie, jak prowadzisz sesje?
A:Tworzę ogólny scenariusz złożony z lokacji, postaci i celów tych postaci. Każdy npc do czegoś dąży albo pomaga komuś coś osiągnąć. Te postaci są prawdziwie niezależne, więc nie czekają na działania graczy. Gracze wraz z biegiem sesji wtrącają nos w cudzą sprawę, albo dążąc do własnych celów podstawiają komuś nogę i zaczyna się poplątana rozgrywka. Póki co nie miałem z tym systemem problemów, tak długo jak gracz faktycznie do czegoś dążył. Lubię opisywać sytuacje i nie mam problemów z mówieniem graczom, co istotnego jest do zrobienia. Nie radzę sobie jednak, gdy graczowi trzeba powiedzieć, jak to zrobić. Nie wiem jak być ciekawym w liniowej rozgrywce.

Q:Inne słabe strony?
A: Często moje przewidywane statystyki mobów okazują się zbyt miękkie albo zbyt twarde ale bez obaw, w miarę szybko da się takie rzeczy poprawić pod stołem.

Q:Jak ktoś się nie dostanie, to co?
A:Może męczyć innego mg na poprowadzenie drugiej wersji tej sesji? Chociaż nie wiem czy jest aż tylu chętnych. Mam jeden pomysł którym może przecisnę piątą osobę ale to bardzo niepewne. Poza tym jakby ktoś zniknął w trakcie, to można zastąpić jego miejsce. Oczywiście, nie namawiam do przestępstw tylko liczenie na szczęście w nieszczęściu. Niestety studia rżnął mi dużo czasu z życia.
 

Ostatnio edytowane przez Fiath : 10-02-2017 o 21:44.
Fiath jest offline