Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2017, 00:05   #102
kinkubus
 
kinkubus's Avatar
 
Reputacja: 1 kinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputację
Cedryku. Mutacje można usunąć bez straty dla systemu, efekty klątwy zamienić na coś mniej demonicznego. Krasnoluda zrobić kapłanem. Nie ma takiej siły na ziemi, która jest w stanie wymusić na mnie granie zgodnie z podręcznikiem
Krasnoludy mają kapłanów run, ale nie o to mi chodzi. Jeśli nałożę na tę rasę profesję akolity, to... nic się nie stanie, ograniczenie wynika tylko ze świata Warhammera w którym nie gramy.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że moc postaci się zmieni, szczególnie czarujących. Fabularnie też musiałabym zrobić kilka zmian, mniej lub bardziej poważnych. Naginając, da się zrobić rycerza na starcie (bretońska profesja albo po prostu powiedzieć, że giermek jest rycerzem), akolicie dać wcześniej wykupić ten punkt magii i dać dostęp do niej*, ale iluzjonista... No tutaj jest problem, to zbyt specyficzna klasa i nawet nie ma się co silić o odpowiednik w Warhammerze.

Największy problem mam z fabułą i iluzjonistą tak naprawdę. Fabułę musiałabym częściowo przepisać, konkretnie całą postać Mulaheya. Iluzjonista jest nie do odtworzenia bez zmian w systemie, tworzenia własnych zaklęć... Głupio mi to pisać, ale by mi się zwyczajnie nie chciało, a sama postać Sadraxa w aktualnej formie zostałaby rozwalona zmianą systemu.

Istnieją kapłani wojownicy, jest to akurat jedna z najbardziej ikonicznych postaci Warhammera



*chociażby na zasadzie, że zdobywane doświadczenie jest automatycznie wydane na to, co zostało dane przedwcześnie.

Cytat:
Napisał Lord Melkor
Zmieniamy system?
Nie zmieniamy, tylko zastanawiam się, czy zmienić. Do gry nie będę zmuszać oczywiście, sama nawaliłam i dla mnie sesja na razie jest klapą.
 
kinkubus jest offline