Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2017, 13:51   #2
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
1. Stronghold Builder's Guidebook [3.0]

Dziwny podręcznik - mnóstwo niejasnej mechaniki i zbytnie przywiązanie do detali, ale z drugiej strony mnóstwo opcji, o których zawsze marzyłam w RPG - i to składających się w sensowną całość. Wrzucam go nieco z sentymentu, ale pamiętam do dziś niejaki "szok" kiedy go przeczytałam i stwierdziłam "o wow, to w DnD tak można?"

2. Book of Exalted Deeds [3.5]

Bardzo fajnie przedstawione "dobro", czyli to, co w fantasy jest raczej oczywiste (bycie dobrym popłaca), ale też nudne i mało "sexy". Oprócz ciekawych zajawek mechanicznych (Vow of Poverty!), bardzo fajnie opisany fluff, mocno inspirujący do odgrywania dobrych postaci.

3. Hero Builder's Guidebook [3.0]

Za (prawie) to samo co Exalted Deeds - czyli książka pełna smaczków, jak sprawić, by postać była w jakiś sposób unikalna i jedyna w swoim rodzaju, nawet jeśli jest standardowym buildem. Także za nacisk na fabularną stronę naszego herosa (a nie tylko mechaniczną) i fajne opisy niestandardowych kombinacji (np. krasnolud-mag)

Lubię też (z 3.5) Draconomicon, Arms and Equipment Guide i Elder Evils - za rozbudowywanie fajnych rzeczy z podstawek.

PF pomijam, bo znam (i uwielbiam!) tylko SRD, bez podziały na konkretne podry.

Honorowe wspomnienie:

Book of Erotic Fantasy [3.0]

Większość osób śmieszkuje z tego dodatku, bo nie czytała i sobie niewiadomoco wyobraża. A ja czytałam i siebie samą zacycuję:

Cytat:
Ale ten podręcznik jest bardzo spoko, wbrew pozorom. Trochę oldskulowy, ale trzyma klasę. Większość ludzi się śmieje, bo nie czytała i sobie niewiadomoco wyobraża

Oprócz dziwnych kiksów mechanicznych akurat sprawy seksualności (a nie tylko seksu) są tam dość fajnie i dogłębnie rozkminione (nie żeby się zgadzała z niektórymi teoriami, ale doceniam wyobraźnię autorów), także sugerowałam zupełnie bez sarkazmu, bo sama znalazłam tam trochę inspiracji :P
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 24-02-2017 o 23:13.
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem