Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2017, 12:39   #25
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
PS Klan Modliszki ma chociaż własne szkoły bushi i shugenja czy już na start będziesz musiał wydać 5 punktów na szkołę?
Dobre pytanie bo po prawdzie... nie mam żadnych informacji na temat klanu Modliszki (jak i innych mniejszych klanów), więc... tak trzeba będzie wydać z musu punkty na szkołę, znaleźć wytłumaczenie czemu w ogóle Modliszka szkoliła się w owej szkole etc...

Bo bonus dla wywodzących się z klanu Modliszki pewnie będzie wynosił + 1 Zręczności.
Oraz żaden rzut na dziedzictwo Modliszkom nie przysługuje bo... nie mam dodatku z Modliszkami.

Wolałbym też nie wyciągać z otchłani netu informacji na temat tego klanu, jak i innego mniejszego klanu, oceniać ich prawdziwość, dopasowanie do mojej sesji etc.
Jeśli ktoś chce grać Modliszką to może... ale tylko dla fabularnego mięska, bo żadnego mechanicznego bonusu z tego nie dostanie (poza przysługującym bonusem do jednej z cech wynikającym dla rodziny).


A co do mniejszych klanów, to należy pamiętać o wzajemnej animozji między Lwami i Żurawiami, traktowaniu Smoków jak niezrozumiałych odludków, a Krabów i Jednorożców jako barbarzyńców... no i wszyscy nie ufają Skorpionom. Świat jest pełen krzywdzących stereotypów i dotyczą one nie tylko małych klanów.

Cytat:
No to ja poproszę o rzut dla Żurawia bushi (jednak twardo przy tym zostaję).
Wkrótce... na razie rekrutacja dopiero się rozkręca .
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 02-03-2017 o 12:43.
abishai jest offline