Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-03-2017, 06:56   #35
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post

Odnoszę wrażenie, że Campo Viejo uważa talent za jakiś mistyczny przymiot dany człowiekowi przy urodzeniu i niemożliwy do zdobycia w inny sposób.
Z podobnym twierdzeniem nie mogę się zgodzić.
Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś o czym pisałem. Przeczytaj jeszcze raz. Mylisz talent, jako wrodzone "uzdolnienie", "potencjał" z umiejętnością. Tak, talent jest wrodzony. Nie znaczy, że jeżeli ktoś go nie ma, nie nauczy się czegoś. Bez talentu do śpiewania, można śpiewać poprawnie, choć raczej przeciętnie. Bez smykałki do grania na instrumentach muzycznych, można nauczyć się grać i być nawet w kapeli np. disco polo. Bez potencjału można tworzyć symfonie, które będą kiepskie. Da się kończyć szkołę plastyczną i umieć to i owo, lecz bez wrodzonego talentu, rozwiniętego poprzez warsztat, nie będzie się "artystą". Dlatego uważam, że do jakiegoś tam poziomu pisanie w sesjach PBF i w ogóle operowanie słowem pisanym, pomaga polepszyć warsztat, wypracować jakiś tam styl, u niektórych może nawet gramatyczno, ortograficzno poprawny, jeśli ktoś przykłada do tego super uwagę i ma kogoś kompetentnego pchającego w dobrym kierunku jakimś tak feedbackiem. Nie będzie to jednak moim zdaniem ten warsztat pisarski, o który pyta autor tematu. Przecież można być grafomanem pisząc poprawnie. Można pisać teksty wierszowane i nie być poetą. Można mieć nawet talent do pisania i nie być pisarzem
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem