Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-03-2017, 09:38   #19
Raga
 
Raga's Avatar
 
Reputacja: 1 Raga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputację
Raczej chodzi mi o to, że szokiem dla mnie jest, iż gracz wychodzi poza swoją postać.
Zaczyna wchodzić w kompetencje MG i zaczyna tworzyć świat razem z nim.
Czasem posty graczy są tak rozbudowane w opisy, że tworzą krajobrazy, mniej istotnych NPCów, a wręcz (co mnie zirytowało) opisują reakcję innych graczy na wypowiadane przez siebie słowa czy swoje "dokonania".

A co do definicji.
No właśnie moje odczucie jest takie, że odgrywanie postaci musi być w pierwszej osobie. Trzecia osoba to już jest narracja - to jak nie identyfikowanie się z postacią tylko relacja z poczynań ulubionego bohatera.
Być może jakiś trybik musi się dopiero w mojej głowie przestawić aby pogodzić opowiadanie z odgrywaniem postaci.

Poza tym co do książek w pierwszej osobie to się w pełni zgadzam - też ich nie lubię.
 
Raga jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem