Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-03-2017, 10:45   #290
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Rakshasa to trochę inny przypadek niż to co opisał Molkar. Jego kostki przybysza nie zmieniają się w poziomy zaklinacza.
On wciąż ma 7 poziomów przybysza, ale przy okazji rzuca zaklęcia "jakby" miał dodatkowo 7 poziomów zaklinacza. Robi to dość znaczącą różnicę przy takich rzeczach jak posiadanie chowańca, bazowy bonus do ataku, kostki wytrzymałości, czy rzuty obronne.

Cytat:
Molkar, jeśli dobrze cię zrozumiałem to na 13 poziomie mam postać 1 poziomu np. zaklinacza 1, tak? I skąd wziąłeś te 6 hd przybysza? W srd jest advancement 7-12 hd. Żebym ja jeszcze wiedział co to znaczy...
Zacznijmy od podania źródła

Cytat:
Hit Dice: 6d8+6 (33 hp)
Stąd wiemy, że Sukkubus ma 6 kostek: 6k8: sześć kostek ośmiościennych.
Cytat:
Size/Type: Medium Outsider (Chaotic, Extraplanar, Evil)
Stąd wiemy, że te 6 kostek to kostki Przybysza (Outsider)

Cytat:
Advancement: 7-12 HD (Medium)
Advancement oznacza Rozwój stwora. Opisany w SRD Sukkub ma standardowe 6 HD, ale dzięki informacji o 7 - 12 HD wiemy, że w "przyrodzie" żyją też Sukkuby o większej liczbie kostek wytrzymałości: nawet do dwunastu i zachowują przy tym średni (Medium) rozmiar. Po prostu piły więcej mleka jak były małe i wyrosły na silniejsze, zdrowsze Sukkuby
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem