Wątek: OD&D - moder.
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2017, 20:49   #1
Miris Dor
 
Reputacja: 1 Miris Dor nie jest za bardzo znany
OD&D - moder.

Rekonstrukcja to piękna rzecz, szczególnie dla RPG'owca i tykająca się tematów mu bliskich. Takim dla mnie była rekonstrukcja OD&D. Tu też chciałem zaprezentować tą idee, jednocześnue zbogaconą o współczesne inspirujące twory. A pierwszą jej częścią będzie tworzenie postaci, a zarazem moje was powitanie. Witajcie.

Tworzenie postaci

Pierwszym jej najważniejszym, według mnie, etapem jest wymyślenie ogólnej koncepcji postaci. W tym też wymyślenie jej historii za pomocą poniższych pytań:
1. Gdzie się wychowywałeś?
2. Czym się kiedyś zajmowałeś?
3. Co zmieniło twoje życie?
4. Kim jesteś teraz?
5. Co cię trapi?
Potem opiszemy cechy fizyczne i psychiczne naszego bohatera. Tym rozdajemy między Atrybuty liczby wylosowane za pomocą rzutu 3k6. Są nimi
- Siła.
- Kondycja.
- Zręczność.
- Inteligencja.
- Siła Woli.
- Charyzma.
Liczby te jednak mają charakter czysto opisowy, lecz pomagający MG wyrznaczyć trudności różnych działań, przy czym 9 - 12 to poziom przeciętny, 13 - 15 dobry, 16 - 18 mistrzowski 5- 8 słaby, a 1 - 4 nieumiejętny. Samych Atrybutów nie wyjaśniam, bowiem mówią same za siebie.
Wyliczamy jeszcze PŻ (punkty życia) oraz KP (klasa pancerza), oba zależne od wybranej klasy.
Ostatnim będzie wymyślenie imienia, koncepcji swej postaci i wybrania klasy (do wyboru: żyjący z walki, zwykły człowiek, kleryk, mag). Klasy opisze w następnym temacie.

Jak to mówią, nie oceniaj książki po okładce. To co wam teraz przedstawiam wydaje się banalnie, lecz będzie to na początku rdzeń fantasy w starej formie wzbogacony o kilka wpółczesnych nowinek mechanicznych. Później stworzę też nakładkę do wersji modern.
Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Miris Dor : 28-03-2017 o 21:03.
Miris Dor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem