Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2017, 13:20   #49
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Właśnie zauważyłam, że formularz, który wczoraj napisałam... nie zapisał się? :/
Nie wiem jak to możliwe i jest mi przykro. Mam nadzieję, że jak wrócę do domu i włączę to mi się uzupełni o ten tekst co napisałam wczoraj. Jeśli nie to przepraszam, ale formularza nie będzie
- No ja widzę urwany tekst z pierwszego pytania więcej mi nie pokazuje. Jeszcze parę dni jest spróbuj cośkolwiek napisać o swojej hirołsówie. No jak nie no trudno, jakiś tam obraz z pozostałych literek też widać



Cytat:
Napisałeś w rekrucie że "sprzęt standardowy" to takie coś co każdy ma by być przygotowanym do podróży/wyprawy/przygody...
Rozumiem że wliczają się w to jakieś racje żywnościowe, tabsy na chorobę, koc, namiot, podusia, pluszowy miś, srajtaśma/korek w tyłek, plus sprzęt potrzebny do wykonywania profesji [-medyk to ma torbę ze skalpelami, monter z jakimiś kluczami, chemik ma jakieś przenośne pseudolabo], hubka i krzesiwo, kozik na pieczarki itp...
- Hmm... Napisałem:


Cytat:
10 - Sprzęt - macie 250 gambli. (zakładam, że BG są choć trochę przygotowani do wyprawy)
Sprzęt startowy


Cytat:
Każdy ma po kilka ubrań, coś na niepogodę, coś do spania, rozpalania ognia, coś do żarcia i jego oporządzenia i jakiś pojemnik by to wszystko zapakować. Jest to przeciętny, używany sprzęt za garść gambli. Nie podlega wymianie na starcie na coś innego.


Bez przegięć jak jakieś cuda-wianki za 100 gambli Normalny, przeciętny sprzęt który nie wyróżnia się zużytym standardem na Pustkowiach. W grze w razie wymiany bez względu na opis i "staty" dany przedmiot jest wart jedynie gambel czy kilka. Generalnie to są rzeczy do mienia a nie wymiany. Pi x oko waży ok 15 kg jeśli ktoś by się upierać latać i z tym i z dokupionym sprzętem po miejscu akcji. Przeciętnie na masę wychodzi najczęściej po ok 20 - 30 kg w komplecie więc jest co dźwigać.
- Tak więc macie po 250 g na sprzęt. Plus zestaw startowy. Co jest w zestawie startowym mniej więcej jest rozpisane w podstawce na str. 136. No plus powyższe modyfikacje. Więc w tym ekwipunku żadnych spluw, ammo, broni, narzędzi, medykamentów nie ma. Trzeba sobie popatrzeć po podręcznikach albo "Ołowiu" i wybrać ten sprzęt po tej liście ekwipunku. Bez tego ma się tylko ten sprzęt startowy.


Cytat:
Czy można odjąć od puli gambli przeznaczonej na sprzęt te 80 - 100g i dokupić "bajery" za 150-170g typu pojazd, ammo, jakiś gnat? I założyć, że nie umrzemy przez najbliższe 7dni z przyczyn naturalnych bo mamy bliżej nieokreślony sprzęt standardowy?
- Macie 250 g. Jak ktoś chce niech kupuje sobie brykę czy spluwę. Ceny bryk są podstawce ale to właśnie takie podstawowe modele "aby jeździł". Chyba, że nie o to pytasz to mów



Cytat:
Właśnie trafiłem na rekrutację.
Klimat mi siedzi.
Mechaniki nie znam.
Na perzygotowanie KP mam dzisiaj wieczór i może godzinę wyrwę z weekendu.
Czy gdybym się spóźnił z podesłaniem KP przyjmiesz jak Ci spasi? Czy no f**** way?
- Nie wiem. Tak w ciemno nie powiem. Zależy co i kiedy byś przesłał. Będzie mi pasować pod sesję, podobać się pewnie mógłbym przymknąć oko na jakieś braki. Ale jak będzie jak kulą w płot no to pewnie nie. Rekruta jest do pn więc jeszcze prawie tydzień czasu. Powodzenia życzę i jakby coś to pytaj
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline