Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-04-2017, 22:10   #9
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Okaryna Zobacz post
Czy da radę stworzyć kombinacje dwóch profesji? Bo ja bym się kusiła na złodzieja- oszusta.
Co do cech - rzucamy 10 razy kostką i rozkładamy wyniki pod wybraną profesje czy jednak na odwrót? Rzucamy i patrzymy sobie jaka profesja najbardziej pasuje pod to co nam wypadło? Bo wtedy mój pomysł na postać zostaje nieco zmącony xd
Kombinacja możliwa, ale maksymalnie dwóch profesji. Profesja ma za zadanie pokazać mi w czym postać jest dobra i czym się zajmuje.
Rzucacie 10 razy 2k6+3 i przydzielacie wedle uznania.

Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Ja muszę pomyśleć jak stoję z czasem, ale jestem zainteresowany...
Dobrze stoisz, bo jedna sesja się skończyła [Łowcy Nagród], więc masz czas na tą

Cytat:
Napisał Autumm Zobacz post
Czyli na przykład moja Wola to 2k6+3 -> (2*3+3)*0,05 -> 0,45 ? Rozumiem, że cechy losujemy, podać linki do Kostnicy?
Źle się wyraziłem. Wynik 2k6+3, mnożymy razy 5 i to stanowi wartość procentową. Np. 4+2+3=9*5=45%. Cechy losujecie, linków nie chcę - łatwowierny jestem [ale jak ktoś będzie miał dziesięć razy maksymalną wartość to nie uwierzę]

Cytat:
Napisał Moni Zobacz post
A istniałaby możliwość, aby MG rzucił za mnie, żeby nie było, że oszukiwałam przy wynikach? :v
Tak, mogę rzucić.

Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
A tak w kwestii rekrutacji to jaki jest poziom magii na świecie i jaki to rodzaj magii?
Magia jest obecna w życiu, ale nie powszechna. Raczej jej występowanie określiłbym na rzadkie. Magowie i parający się magią kapłani raczej nie chodzą po ulicach i nie rozdają magicznych przedmiotów na lewo i prawo. Raczej są zafiksowani na punkcie potęgi, jaką może im dać magia [coś a'la Conan]. Używanie magii jest niebezpieczne i wiąże się z utratą zdrowia i poczytalności, a także może w skrajnych przypadkach bardzo negatywnie wpłynąć na otoczenie. W niektórych krajach, jak Imperium Thoertiańskie używanie magii przez osoby bez licencji jest nielegalne. W innych, jak zakonne Leuvarden używanie magii przez kogokolwiek poza Zakonnikami Czarnej Pani prowadzi na stos. W prymitywnych kulturach magowie dzierżą władzę nad ludem, na równi z wodzami i królami.

Istnieje kilka grup kapłanów/magów używających różnej magii:
Aen Shaemh - kapłani Gmanagh, którzy swoją moc czerpią z natury i obcują z duchami
Hermedejczycy - luźno sformalizowana organizacja, skupiająca magów-assasynów, mająca swoją siedzibę w Grotach Hermedio w Górach Sierpowych
Krwawi Magowie - czarownicy, pobierający moc wprost ze swej krwi, specjalizujący się w zaklęciach związanych z ciałem
Nefer-Inet - adepci Kha-Ank-Ha-Ru, którzy swoją wiedzę zdobywają na cmentarzach i nekropoliach
Ordo Cultus Thoertianis - grupa kapłanów thoertiańskich bóstw, która, w odróżnieniu od ogółu kleru posiada zdolność rzucania czarów
Oku - kapłani-czarownicy Irunoi wyznający Czarną Trójcę Jemil-Jubah-Jahal
Synowie Siedmiu Proroków - sekta kapłanów Fahima, rusanamańskiego Jedynego Boga
Uczniowie Vespasiana [Vespasianie] - uczniowie i wychowankowie Akademii Sztuk Magicznych z Burrovicum, parający się magią użytkową
Władcy Żywiołów - czarodzieje praktykujący magiczną sztukę kontroli nad żywiołami
Zakonnicy Czarnej Panienki - okaryjscy zakonnicy-magowie, elitarna grupa wewnątrz Zakonu Czarnej Panienki, zwalczającego zło i chroniącego ludzkość
 
xeper jest offline