Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2017, 19:13   #13
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Bo jak podrążyliśmy, to jednak grasz z systemem umiejętności, tylko opartym o profesje i inną kość niż k20.
Akurat mi tutaj mniej chodzi o samo istnienie umiejętności, ale o podejście idące za tym ze strony graczy. Na przykładzie jakiejś mechaniki, gdzie system skilli jest bardzo rozbudowany - np. WFRP - gracze po prostu przyjmują, że "nie mam umiejętności, nie mogę tego zrobić". Nie posiadam wykrywania pułapek - nie obstukam podłogi trzymetrowym drągiem w poszukiwaniu ewentualnej klapy uruchamiającej taką.

W efekcie gracze pozwalają, żeby ich build grał za nich - i w ten sposób zamykają się w sporej części na innowacyjną, wymagającą myślenia grę. Grają machinalnie - podchodzą i rzucają kością, licząc że się uda. Nie grają głową, tylko... no właśnie, buildem postaci.

Sam tak robiłem i z perspektywy czasu łatwo mi to w sumie zauważyć.

Cytat:
Fajnie, Labyrinth Lorda lubię, bo jest bardzo poukładaną grą, zresztą tak jak ACKS wychodzi od edycji B/X. Twórcy ACKS chyba nawet wyszli od Labyrinth Lorda, nie od oryginalnego B/X. Zresztą coś tam na forum prowadziłem, ale krótko, dawno temu i nieprawda.
Północ pamięta.

Ze zmian, które wprowadzę - z klas postaci zostawiam jedynie tradycyjne trio F-M, C oraz M-U. No i może krasnoludy, halflingi i elfy, ale raczej zagramy w settingu bez nich. Dla mnie pozostałe są dorzucone na siłę i zbyt jednozadaniowe (tak jak np. klasa specjalisty w LotFP).
 
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem