Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2017, 01:25   #553
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Nico wyciągnęła z kieszeni woreczek podsunęła Kate po czym sama wyciągnęła kawałek jerky i zaczęła przeżuwać w skupieniu, po chwili odezwała się
- Słyszałaś kiedyś o Patty Hearst?

- Dziękuję. - odpowiedziała Kate sięgając dłonią po ciemnobrązowy skrawek z woreczka. Też odgryzła i zaczęła przeżuwać. - Nie, nie słyszałam nigdy o niej. To ktoś znany? Z Kanady? - zapytała zerkając na idącą obok zastępczynie szeryfa.

- Nie ze stanów, stara historia… jeszcze Była wnuczką magnata prasowego w latach 70 porwała ją Symbioniczna Armia Wyzwolenia, skrajnie lewicowa banda terrorystów oszołomów po paru miesiącach SAW wysłało kasetę na której oświadczała że przyłączyła się do SAW i potępiła swoją rodzinę, Amerykę i kapitalizm jako taki. Parę miesięcy później z bronią w ręku uczestniczyła w napadzie na bank - Nico zastopowała widząc zaskoczenie na twarzy Kate - Mój dziadek był wykładowcą psychologii... Tak czy inaczej ciekawy przypadek syndromu sztokholmskiego, albo jakiejś formy prania mózgu. - dokończyła Nico.

- Znaczy… Myślisz, że zrobili jej pranie mózgu? Namieszali jej w głowie? - Kate wydawała się być pod sporym wrażeniem takiego pomysłu. Przeszła w milczeniu kilka kroków trawiąc taki pomysł. - To byłoby straszne. - oceniła w końcu tą możliwość i pokręciła brunatną głową. Znów milczała kilka kroków. - Ja nie znałam jej wcześniej. Tylko słyszałam co ludzie tutaj o niej mówili. I czytałam tą gazetę gdzie był z nią wywiad. Ale teraz rozmawiałam z nią ze dwa czy trzy razy. Wydawała się taka jak słyszałam o niej. Tylko ta kurtka… No a teraz ten ślub z tym Guido… - Chebanka pokręciła głową gdy te dwie rzeczy nie chciały jej się pomieścić w głowie jakby miała dwie jawne sprzeczności. - A tamta Patty? Co się z nią stało? - zapytała o kobietę o jakiej opowiadała Kanadyjka.

-Nie jestem pewien jak rozumiesz pranie mózgu, raczej nie mam na myśli czegoś takiego jak robiły agencje wywiadowcze z narkotykami etc, raczej po prostu odcięcie od normalnego świata i wpajanie swojej ideologii jako słusznej etc. Co do tego ślubu... może być jeszcze jedna kwestia. Mało to kobiet które łączą się z jakimś totalnym burakiem który będzie pił i tłukł je przy każdej okazji, bo wierzą że są w stanie go odmienić? Może to taki przypadek... Jak ćma do płomienia.
- Nico sięgnęła po kolejny kawałek i w zamyśleniu przez chwitę przeżuwała - Co do Patty to została aresztowana, wyszła dzięki amnestii i nawet próbowała sił w Hollywood... Bez większych sukcesów.
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline