Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2017, 23:30   #26
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
- Oki jestem po weekendzie i świętach i arbait i w ogóle jestem

- To jakby co to wrzucam oficjalny doc do jakichś dialogów i innych takich akcji. Zasadniczo mam 2 życzenia co do używania pierwsze by jak ktoś skończy stawiał * by było wiada, że kończy a dwa nie wcinać się już w napisany tekst czyli piszemy do dołu

https://docs.google.com/document/d/1...Lnw8Ma9qw/edit





- Oki nie ma się co czaić pokulałem troszkę


@Reputa

- Na początek poszło sprawdzenie Reputacji. Gdy postać się z kimś spotyka albo ona kogoś spotyka można sprawdzić czy ktoś, coś o niej mógł coś słyszeć i rozpoznaje owoą postać czy nie. Na to się właśnie rzuca na Sławę i Reputację. Sława jest bardzo rzadka i to taka Reputacja co działa w każdej lokacji (mapa Reputy ze str. 129). Gdyby ktoś miał jakiś punkt Sławy (np. BN) to dodaje się do Reputy w danej lokacji. Częściej jednak testuje się Reputację z tej lokacji co się obecnie postać znajduje.

Wy w tej chwili jesteście w dawnym stanie Arkansas co podpada pod strefę Reputacji Mississippi. Testuje się więc każdego BG kto ma jakiś punkt Reputacji z tej strefy. Z BG mamy tutaj Rononna i Anginę. Mają po 1 pkt. Reputacji w Mississippi z racji Pochodzenia. Do tego Angina ma własnej Reputacji za 5 pkt z wziętą Bliznę. Sumuje jej się to z tą lokalną więc łącznie ma jej na 6 do testów. Ostatecznie więc jeśli pozostała trójka wyrzuci na k20 1 przy sprawdzaniu jego Reputacji to coś o nim kojarzy, podobnie jeśli wyrzuci 1 - 6 na k20 przy sprawdzaniu Anginy.

Wynik rzutów (detale macie w exel w arkuszu z rzutami):

Vex: Rononn: porażka; Angina: porażka
Angie: Rononn: sukces; Angina: porażka
Rononn: Angina: sukces
Angina: Rononn: porażka


Czyli fabularnie wygląda to tak:

Vex: Rononn i Amelia nie wyróżniają się niczym z tłumu innych gości.
Angie: coś kojarzy o Rononnie; Amelia jest kolejnym gościem.
Rononn: coś kojarzy o Amelii.
Angina: Ronnon to taki sam obcy jak cała reszta gości.


- Co można kojarzyć to jakieś ploty, może jakiś czyn czy profesję albo imię. Detale chyba nie byłoby całkiem głupie ustalić z Graczem o którego postać chodzi. Ale jeśli to mało klerowne czy coś niejasne to dajcie znać, postaram się to jakoś inaczej naświetlić



@Nami


- Właściwie pokulałem i wyszedł mi remis. Detale są w exel. Ale po prawdzie torchę do przodu jak jest 2/4 postów więc wypada chyba poczekać.


@Aiko

- Ładny pościk Jakbyś chciała pociągnąć dalej w tej turze może być w doc czy coś. Jak nie to się jakoś inaczej to załatwi po wszystkich odpisach albo po prostu w mojej turze.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest teraz online