Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2017, 00:41   #1
Ril
 
Ril's Avatar
 
[GoT 2ED+] [2] Lądowanie Aegona


Witam,

zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie planszowej Gry o tron.

Proponuję rozegranie zmodyfikowanej wersji, która przesuwa fabułę o 300 lat wstecz do czasów Podboju Aegona. Gra będzie się różniła od standardowej drugiej edycji, ważniejsze modyfikacje podaję kilka akapitów niżej.

Poza wątkiem na forum korzystać będziemy z pliku Rysunki Google. Tym razem nie planuję zakładania osobnego wątku komentarzy, zamiast tego dozwolone będzie komentowanie w temacie gry.

Grę przygotowałem w taki sposób, aby nie angażować graczy przeliczaniem dostępnych żetonów, figur i kart Rodów. Zadaniem gracza będzie pilnowanie kolejności rozgrywki i deklarowanie działań na forum lub w prywatnych wiadomościach do mnie (w przypadku tajnych akcji), a ja naniosę te zmiany na mapie. Zazwyczaj zaglądam na forum co kilka godzin, więc nie powinno być większych przestojów. Mogę też udostępnić mapę do edycji, aby w razie czego umożliwić przesuwanie jednostek bez mojego udziału, ale nie będzie to obowiązkowe.

Nie jest przewidziane wprowadzanie do gry elementów storytellingu, jednak jeśli w trakcie gry ktoś będzie miał ochotę dodać fabularny opis, to zostawiam wolną rękę. Ja napiszę wstęp i kilka zdań podsumowania na końcu.

Wariant Losów bitwy nie będzie używany.

Rody zostaną przydzielone losowo z możliwością ewentualnej zamiany, zanim odkryję rozkazy w pierwszej Fazie Planowania.

Ta wersja gry jest bardziej nieprzewidywalna i trudniejsza dla niektórych Rodów (zwłaszcza tych skupionych w środkowej części mapy), więc należy liczyć się z ryzykiem, że szybko zostanie się podbitym. Taki gracz nie zostaje wyeliminowany z gry i gra przy pomocy skromnych zasobów, które mu pozostały.

Ważniejsze różnice w stosunku do podstawowej wersji GoT 2ED:
1. Brak Greyjoyów, Tyrellów, Baratheonów, zamiast tego występują rody: Hoare (Harrenhal), Gardener (Wysogród), Durrandon (Koniec Burzy), Arryn (Orle Gniazdo) i Targaryen (Smocza Skała).
2. Nowe karty Rodów.
3. Nowy podział mapy.
4. W Westeros Wikia nie pojawia się żadna wzmianka na temat Dzikich za czasów Aegona, więc talię Dzikich zastąpiłem kartami Kryzysu.
5. Dodana jednostka Smoka o sile 3 (zarówno w ataku, jak i obronie). Smok może bez ograniczeń przekraczać przeszkody terenowe (rzeki i góry wokół Orlego Gniazda). Smoków nie da się rekrutować. We wszystkich innych aspektach Smoka należy traktować jako jednostkę lądową.
6. Targaryen rozpoczyna grę na ostatnim miejscu na wszystkich torach wpływów.
7. Garnizon o sile 5 w Smoczej Skale.
8. Limit jednostek Rycerzy i Statków zwiększony o 1 (czyli do zrekrutowania jest dostępnych 6 jednostek Rycerzy i 7 Statków).

Zastrzegam, że do czasu rozpoczęcia gry część elementów może ulec zmianie.

Za uwagi dotyczące mapy i kart Rodów składam podziękowania graczom eSzopiklon i lukipeki z forum Galakta.

Warunki przyjęcia do gry:
Zdecyduje kolejność zgłoszeń.
Przed rozpoczęciem gry należy zapoznać się z instrukcją.

Termin zakończenia rekrutacji:
29.04.2017, g. 12:00

Wymagana liczba graczy:
8
Mogę też poprowadzić dla 3-6 osób, jeśli po upływie deadline'u nie zbierze się pełna grupa. W tym wypadku będzie to zwykła Wojna Pięciu Królów zamiast Lądowania Aegona.

Planowany czas gry i tempo odpisywania:
Wymagana codzienna aktywność w grze. Jeśli komuś zdarzy się, że nie będzie to możliwe, to nie ma problemu, wystarczy, że uprzedzi o tym mnie i współgraczy. Proponuję wdrożyć zasadę, że będziemy się informować o planowanych nieobecnościach dłuższych niż 24 h.

Poprzednia gra trwała niecałe dwa miesiące (1 runda/tydzień), więc spodziewam się, że i tym razem uda się utrzymać podobne tempo.

Lista graczy:
1. Ravanox
2. Snigonas
3. Nortrom
4. Anonim
5. Suchoklates
6. lukipeki
7. Szewa
8. eSzopiklon

Rody:
Durrandon 6. lukipeki
Lannister 7. Szewa
Stark 5. Suchoklates
Hoare 3. Nortrom
Gardener 1. Ravanox
Martell 2. Snigonas
Arryn 8. eSzopiklon
Targaryen 4. Anonim

Dysk Google
 

Ostatnio edytowane przez Ril : 27-04-2017 o 23:54.
Ril jest teraz online