Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-04-2017, 21:02   #89
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Cytat:
@Zapatashura, aż się zdziwiłem, że wśród niekończących się peanów, ktoś zechciał podnieść rękę na Dukaja.
Skoro mnie wywołano do tablicy.

Jak ma zachwycać, kiedy nie zachwyca? Nie zwykłem się czymś zachwycać tylko dlatego, że inni się zachwycają. Hemingwaya w szkole lubiłem, Camusa nie strawiłem. Herberta lubiłem, Mickiewicza z pasją nie cierpię. Niby cała czwórka to uznani twórcy, a jakoś połowa nie tylko do mnie nie przemawia, ale mnie mierzi. Może i Dukaj wszystkie te nagrody otrzymał słusznie, a może jego proza to tabletki nasenne w piśmie? Beauty is in the eye of the beholder, żeby po Dukajowemu wtrącić z obcego i zabrzmieć mądrze.

A recenzja to gatunek subiektywny, byle pisać szczerze i po zapoznaniu się z tematem. Z "Lodem" się zapoznałem i szczerze obsmarowałem, wylewając żale.
 
Zapatashura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem