Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-04-2017, 14:51   #120
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Więc w końcu składam moja postać do przysłowiowej "kupy".

Tak sobie zerknąłem na ekwipunek i nie wypatrzyłem tam żadnej pancerczapki. Mam rozumieć że nie bawimy się w takie rozdrabnianie i jak ktoś chciałby taką lorice segmentate to z automatu dostaje też imperial gallica? Wydaje mi się to dość logiczne. Chyba...

Aargh! Nie wiem czy odmieniać te nazwy czy nie. Odmienione wyglądają dziwnie, ale nieodmienione też mi jakoś tak nie pasują.

No i jeszcze odnośnie ekwipunku, bo lista jest dość minimalistyczna (wiem wiem że to alfa i jeszcze nie ma co liczyć na "Zbrojownię Starego Imperium"). Jak dokładnie trzeba tu myśleć? Skoro chcesz nas już "bić" od pierwszego posta, to mamy się również liczyć z utratą jakiś szpargałów w wyniku tego prologowego przysypania? Gdybym chciał torbę z ziołami i wypisał tam sobie różne zielska, długopis, powerbanka i takie tam to może się zdarzyć ze jakby z automatu stracę przynajmniej ich część?



A teraz pytanko odnośnie mechaniki bo nie ogarniam.

W twoim przykładzie:

Cytat:
Phobos wierzy w swój pancerz i nie próbuje unikać ciosu, liczymy więc obrażenia:

Virtus walczy gladiusem zadającym 6 obrażeń, dodaje +3 obrażenia za ładne trafienie i jeszcze +2 ponieważ jest niesamowicie silny, rzuca 11k6 na których wypada: 3,4,2,6,6,1,4,1,3,4,2

Phobos może odnieść potencjalnie 9 obrażeń lecz sprawdzamy teraz jego pancerz w podobny sposób:
Lorica segmentata ma 7 punktów pancerza więc rzucamy 7k6 na których wypada 1,6,1,4,3,3,1, co daje 6 efektywnych punktów pancerza które odejmujemy od obrażeń, a więc 9-6= 3 obrażenia odnosi które Phobos, odpisywane są od jego punktów wytrzymałości.



No czytam i nie pojmuję.

Pojmuję dlaczego przy ataku rzuca się w tym przykładzie 11k6. To samo jest z turlaniem na obronę 7k6.

Nie pojmuję natomiast skąd wzięło się te potencjalne 9 obrażeń i 6 efektywnych punktów pancerza. Na jakiej zasadzie to określamy?


Edyta:

A! zapomniałem jeszcze zapytać o ten bonus +2 z siły dla Virtusa. Gdzieś jest tabelka pokazująca od ilu punktów dostajemy jakie bonusy? Czy może przeoczyłem coś oczywistego?
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.

Ostatnio edytowane przez Cattus : 29-04-2017 o 16:06.
Cattus jest offline