Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2017, 18:48   #1
Bonifacy
 
Bonifacy's Avatar
 
Reputacja: 1 Bonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputację
[Warhammer Sims] Twierdza

Dochodził wieczór. Żołnierze i cywile szykowali się na nocne warty, kolacji przecież nie dostali, bo wojska nie stać na codzienne kolacje. Może myśliwy jutro coś przyniesie. Oboz na polach przed górami stanowił bazę wypadowa do wszelkich innych działań. Nie znajdowało się tu nic co, by było zbędne łącznie z palisada która jednak, by się przydała do ochrony tej garstki żołnierzy. Ludzie gadają, ze po nocach monstra z gór schodzą, ale kto by się przejmował plotkami które dochodzą z wiosek nieopodal.

Obszerny namiot dowódcy pachniał rozlanym winem i nowymi skórami z których został zrobiony. Centralne miejsce zajmował okrągły stół na którym porozrzucane były jakieś stare mapy. Światło dawały trzy lampy rozmieszczone na kolkach podtrzymujących cala konstrukcje. W kacie stało łózko polowe, a obok składana szafka z misa na wodę. Panował tu jakiś surowy porządek. Na tablicy która była przytwierdzona do jednej ze ścian krzywym gwoździem nie znajdowało się jeszcze nic…

Pierdolone zasady! Zechciało im się konsultacji! Ja im dam konsultacje, a później wszystkich powywieszam! - Oficer Erkal nie był w zadnym stopniu zadowolony z zaistniałej sytuacji. Mial się spotkać z konsultantami w sprawie budowy nowej twierdzy Imperium. Jeszcze wspanialszej i jeszcze większej niż wszystkie inne. Chodza plotki, ze to w niej sam Karl Franz ma osobiście prowadzić trening kadry oficerskiej. I jak tu takim ufać? Po prawdzie, gdyby się znać trochę na ekonomii, to powód budowy jest jasny. Chcą zabezpieczyć przejście w górach przed atakami zielonych czy innego tałatajstwa. Kupcy handlujący z Bretonia muszą mieć wolne przejście, by byli skłoni płacić obfite cła.

Do namiotu wchodzicie wy gracze.



Sposób gry:

W trakcie pisania posta można sobie rzucić samemu za rożne rzeczy żeby przyspieszyć fabule, udramatycznic grę, ale wszystkie rzuty związane z monetami/zarządzaniem wykonuje ja. Mozecie nawet smoka sobie pokonać jednym krytykiem, ale nawet jednego pensa z jego skarbca nie można wziasc bez mojej zgody. W skrócie, bierzemy wszystko na zdrowy rozsadek, ale sprawdzamy to kośćmi. Nie zabije postaci na sesji o pieniądzach. Zginać można jeśli przestanie się współpracować dla dobra sesji, albo się znudzi gra.


Postaci:

Dowolne, ale bez dużych dziwactw. Niechętnie magów, lepiej już kapłanów. Mozna początkującego kultystę któregoś z mrocznych bogów, ale trzeba się liczyć ze w razie wpadki będzie powieszenie. Założymy, ze wszyscy są związani jakoś z armia Imperium. Może być to myśliwy, może być zarządca, może być zwykły żołnierz. (status trzeba sobie wykupić) to powinno wystarczyć na „klej-postaciowy”


Mechanika:

Gramy na uproszczonej mechanice wod’a. Czyli k10 rzucamy cecha+um, wynik równy lub niżej oznacza wygrana. Magia będzie na zdrowy rozsadek. Jak ktoś zechce grac magiem ognia to przyjmujemy ze fireball zabija. Jeśli mamy życzenie rzucić to piszemy pod postem, jak rzucaliśmy i jaki był wynik.


Częstotliwość i długość odpowiedzi:

Myślę, ze tydzień na turę starczy aż nadto. Ja mam trzy dni na odpowiedz jak już się uzbiera kolejka. Długość to mniej więcej avatar, nie będę gonić mocno, ale na pewno ładniejsze opisy tym lepsza nagroda. Ja zastrzegam sobie prawo do mniej wybujałych opisów. (Moja pierwsza sesja.)

Gracze:
Przyjmę około sześciu graczy z treściwa historia postaci. Ważniejsza jest dobrze uzupełniona karta.

Karta postaci:
Wklejka #3101064 – Wklej.org
 
Bonifacy jest offline