Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2017, 19:21   #91
Tabasa
 
Tabasa's Avatar
 
Reputacja: 1 Tabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputację
Co do "Lodu" Dukaja, również zgadzam się z recenzją Zapatashury. Książka strasznie mnie wymęczyła i ostatecznie poddałam się chyba po 300 stronach. Wychodzę z założenia, że czytanie ma sprawiać mi przyjemność, zwłaszcza, że nie mam aż tyle czasu, żeby katować się czymś, co mnie dobija, więc jeśli nie spełnia swojej roli, to po prostu nie brnę w to dalej.

Nie wątpię, że są ludzie, którzy uważają "Lód" za arcydzieło, mnie jednak zupełnie nie przekonał. Tak jak i w wielu innych kwestiach, tak przy takich "achach" i "ochach" najważniejsze mieć swoje zdanie i nie iść z prądem, bo szczerość wobec siebie jest najważniejsza. Nie podoba mi się, nie czytam.

Ardel wspomniał też coś o tym, że nie zwraca uwagi na okładki książek - ostatnio czytałam gdzieś ciekawy felieton, że czołowe wydawnictwa bardzo mocny nacisk kładą właśnie na okładki, gdyż to one w znacznej większości sprzedają im daną pozycję. Fabryka Słów od lat ma fenomenalne okładki, Videograf również przyciąga wzrok pracami Darka Kocurka.

Sama w głównej mierze czytam na Legimi, jednak jeśli jakaś książka naprawdę mi się podoba, to kupuję ją fizycznie, żeby to 10% (jak dobrze pójdzie) od sprzedanego egzemplarza trafiło do autora, a co!
 
Tabasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem