Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2017, 22:07   #1
Daavne
Banned
 
Reputacja: 1 Daavne nie jest za bardzo znany
[Zew Cthulhu] Koszmarne Jezioro

Fabuła:
Jest rok 1925, akcja gry dzieje się na pruskich mazurach w Lycku, miasteczku położonym nad jeziorem o tej samej nazwie. Wszystko zaczyna się od wieści o zmarłej Danieli Fredersen, będącej głową rodziny, po nieżyjącym mężu. Zarazem najbliżsi jak i dalsze jej pokrewieństwa przyjeżdżają do rodzinnego miasta na pogrzeb w kościele. Jest tam również jej jedyny syn (jeden z graczy) oraz jego towarzysze z dzieciństwa, dobrze znających jego matkę. Po zakończeniu ceremonii, badacze pragną opuścić Lyck, lecz łańcuch dziwnych wydarzeń zatrzymuje ich tutaj. Kościół zostaje zamknięty od zewnątrz, a badacze czują się tam obserwowani. Mieszkańcy Lycka są dziwni i osobliwi, krążą legendy o wiedźmie na starym zamku. Istnieją ohydne mity i plugawe plotki na temat hipnotyzującej tafli jeziora... Czy zechcesz zbadać jego tajemnice?

Sposób gry: 100% storytellingu. Nie jestem fanem grania z mechaniką przez fora internetowe. Wszystko zostanie poddane narracji oraz immersji mojej oraz szanownych graczy.

Postacie: Nie ma większych zastrzeżeń, powinna być stylizowana na lata 20 oraz region mazur w tamtym okresie, czyli zapewne będzie Niemcem albo Polakiem. Proszę też oczywiście o wymyślenie swojej historii oraz opisaniu mocnych i słabych stron. Jeden z graczy (ten który wyrazi chęć i zrobi to jako pierwszy) zostanie członkiem rodziny Fredersen. Ta postać myślę że będzie kimś w rodzaju "głównego" bohatera, ale sam nie wiem jak to jeszcze wyjdzie, w każdym razie na pewno nie przyćmi reszty graczy. Jego historia będzie w zasadzie kreacją gracza,z uwzględnieniem tego że pochodzi z bogatej rodziny z ekscentryczną matką na czele oraz z tym że w trakcie gry dojdą niuansy, które narzuci Mistrz Gry np. poprzez retrospekcję.

Mechanika: Jak napisałem, kompletnie brak.

Częstotliwość i długość odpowiedzi:
W zasadzie jestem tu nowy i nie za bardzo wiem, jaki okres czasu jest optymalny. Powiedzmy że na początek będzie to okres tygodnia, muszę sam zobaczyć jak to będzie. Z kolei wiem, że lubię długie, ładne opisy, gorąco zachęcam... Tylko nie piszcie od razu trylogii Sienkiewiczowskiej.

Gracze: Jest pożądana liczba trzech graczy, ew. czterech gdyby był wielki natłok chętnych, ale szczerze w to wątpię.

Na wszelkie niejasności postaram się odpowiedzieć. Zapraszam do gry
 
Daavne jest offline