Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-05-2017, 00:56   #70
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Gien i Czarna

- Jest deklaracja zaczęcia walki od Czarnej więc zaczynamy.

- Na pierwszy ogień idzie test Morale przed walką. Tak mniej więcej jak to pisze na str. 175 na dole w ramce "Spójrz mi w oczy".

- Macie podobne BUD więc za to mod nie ma. Nie ma przewagi liczebnej nikt z BG, Angie jest co prawda lepiej uzbrojona (karabinek szturmowy vs pistolet) ale nie macie broni w łapach i sprawa jest na zwykłą bitkę więc nie ma to znaczenia w tej chwili. Dlatego wychodzi zwykły test Morale dla każdego z was.

- Dalej się sprawdza umsy, Suwaki itd. Angie ma 1 więc u niej zostaje bez zmian bo nie ma ani Suwaka ani kary za brak umsa. Rononn jednak ma 0 w Morale więc za brak umiejętności ma test trudniejszy o 1 PT. Czyli ze PT Zwykłego robi mu się PT Problematyczny.

- Teraz kulanie. Wynik dla Angie to: 3,13,10. Po zbiciu 1 pkt z wyniku (jakby zamiast 10 na kostce wypadło 9) bo ma 1 pkt w testowanej umiejętności wychodzi jej 4 sukcesy czyli test zdany. W takim razie nie ma żadnych konsekwencji może działać w pełni sprawnie. Rononn wyrzuca: 16,14,1. Ciekawie wypada 1 czyli fart. Powinno być więc ułatwienie o 1 PT za tą fartowną 1 i test PT powinien wrócić z Problematycznego na Zwykły. Ale to upierdliwe do liczenia gdy są już policzone mod i wyniki Dlatego moja homerule na tą okazję mówi, że fartowna 1 dodaje do gotowego wyniku 3 pkt a pechowa 20 odejmuje takie 3 pkt. Rononnowi więc zmienia ta 1-ka z 6 porażek na 3 porażki. Nadal to jednak test oblany. Więc Rononn ma testy do walki trudniejsze o 1 PT ze względu na oblany test Morale (tak mniej więcej jak to opisane w tej ramce na str. 175).

- Na razie do tej pory nie padł żaden cios ani nic takiego poszły same testy "psychologiczne". Teraz czekam na deklarację od was co kto robi. Angie deklaruje atak więc ma INI. W takim razie Rononn jest w defensywie.

- Od Czarnej mam deklarację 3 szybkich ataków pięścią. Jest to test ZRĘ + Bijatyka. Każdy cios liczy się osobno. Rononn by się wybronić musiałby mieć tyle sukcesów ile by miała Angie.

- Zwarcie przerywa wszystkie akcje więc nikt z Was nie może np. dobyć innej broni czy podobnego przedmiotu.

- Rononn może próbować wyjść z walki ale wcześniej musiałby odzyskać INI. Gdyby mu się udało zamiast atakować mógłby poświęcić swój segment na wyjście z walki. Może też spróbować uciec. Po prostu odwraca się i ucieka. Wtedy dostaje z automata cios za 1 seg w plery i zamiast ewentualnej walki jest pogoń (ramka na str. 195).

- Oboje macie puste ręce więc przy ciosach obrywacie Siniaki a nie Rany. Niemniej jeśli ktoś oberwie ma już te Siniaki z mechy skoro sa seg i mecha a nie tylko fabularnie.

---


- Coś niejasne czy co to pytać. Ja czekam głównie na deklarację Giena bo od Czarnej już dostałem deklarację.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline