Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2017, 19:02   #21
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Co wszyscy takie mruki? W takim razie Aulus będzie lubił otworzyć gębę tu czy tam, wy aspołeczni socjopaci.

Oto przed Wami stoi Aulus!



Cytat:
Wyróżniający się ponadprzeciętnym wzrostem (185 cm), dobrze zbudowany wojownik o ogolonej głowie i twardym spojrzeniu. Początkowo może wydawać się surowy i oschły, co tylko potęgowane jest przynależnością do zakonu Iustiti, lecz dzięki rozmowności nietrudno dostrzec zwyczajną, przystępną, a nawet przyjemną naturę ciekawego świata wędrowca. Z charakteru wydaje się spokojnym człowiekiem, co nieco kontrastuje z jego wyglądem, lecz nikt jak dotąd nie starał się wyprowadzić go z równowagi.

Na plecy zarzucił gruby, wełniany płaszcz z kapturem zrobionym z niedźwiedziej głowy, który dodatkowo optycznie powiększa jego i tak imponującą posturę. Po prawej stronie płaszcza ma wyszyty symbol zakonu do którego przynależy, lecz zwykle płaszcz ma odrzucony na plecy i nie jest to łatwo dostrzegalne.
Niedźwiedzi łeb może zbliżać go wyglądem do jakiegoś barbarzyńcy spoza granic imperium, jednak lorica hamata, a pod nią ciemnoczerwona tunika i nieodłączny gladius w połączeniu z wpojoną dyscypliną zdradzają imperialne pochodzenie. Prawdopodobnie również wojskową przeszłość.
Poza gladiusem noszonym na modłę dowódców po lewej stronie, używa włóczni i małej tarczy.

Podczas podróży z karawaną, zamiast trzymać się z resztą kupców i cywili, szedł w awangardzie, gotów stawić czoła każdemu zagrożeniu. Przed postojami dokładnie sprawdzał najbliższą okolicę, a w nocy z własnej woli brał udział w wartowaniu, dzięki czemu niemal natychmiastowo odnalazł się w oddziale zbrojnych. Choć nie stronił od wychylenia bukłaka wina, czy dwóch, przy ognisku i rozmów z innymi uczestnikami karawany.
Napisałem że wyróżnia się wzrostem bo z tego co mi wiadomo, Rzymianie byli stosunkowo niskim narodem, którego przeciętny wzrost plasował się poniżej 170 cm.

Zapomniałem o czymś istotnym? (pewnie jakieś przecinki...)Jak coś to pytać.


Natomiast ja chciałem zapytać o te "przebudzone" zwierzęta. Jak częste to jest? Jak patrzą na to przeciętni obywatele? Władze? Zakony? Jak by zareagował kupiec gdyby w biały dzień przyszedł do niego szop z garścią monet i kulturalnie poprosił o zapakowanie trzech brukwi i jabłka? Taka ogólna wiedza szeregowego obywatela.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline