Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-05-2017, 15:55   #119
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Przez cały kwiecień ominęło mnie ranne wstawanie i całkiem mocno utwierdziłem się w moim rytmie zasypiania o 4 i pobudki o 13... aż tu nagle od maja muszę wstawać codziennie o 6. Z tego powodu ten tydzień był dla mnie dramatem i dlatego tyle zajęło napisanie posta Najgorzej, że przez ten cały czas kompletnie nie przestawiłem się do nowej rzeczywistości i dzisiaj też obudziłem się o 13. Ale do rzeczy.

1. Reintrodukcja Camille Desmerais.
Camille jest strażnikiem więzienia dla Paranormalium, które znajduje się na Antarktydzie - czyli Ergastulum (przypominam, że każdy z poszczególnych oddziałów również posiada swoje mniejsze Ergastulum, w którym są przetrzymywane łagodniejsze stwory, ale te straszniejsze trafiają na Antarktydę). Dziewczynka jest Parapersonum III stopnia i jest bardzo niebezpieczna. Pojawiła się już w pierwszej części i była częścią składu NPCów, którego stworzyłem, aby zrównoważyć spadek ilości członków IBPI po zmniejszeniu ilości graczy o połowę. W tej części pełni dość podobną funkcję.
Warto spostrzec, że Camille ma przy sobie telefon, którego nie wyłączyła, więc IBPI zapewne ją namierzy i wyśle za nią innych topowych członków Ergastulum A przydadzą się do zrównoważenia proporcji sił IBPI : Valkoinen : Kościół Konsumentów, kiedy dotrzemy do endgame.

2. Zaznaczyłem to na doku, ale jeszcze wspomnę tutaj, aby nie zginęło. Sharif dowiedział się od byłego premiera Finlandii, że wkrótce zbliża się przesilenie letnie. To podobno czas magiczny i występuje wtedy fenomen midnight sun (dzień trwa prawie całą dobę). Tak, to idealne okoliczności na moment kulminacyjny sesji

3. Cieszę się, że Sharif zdołał odkryć tożsamość staruszka. Jak wiadomo, ekstremalne doświadczenia ekstremalnie zbliżają do siebie ludzi i po tym wszystkim może on spoglądać na Irakijczyka i Alice przychylniej. A przysługa od byłego premiera Finlandii może okazać się niezwykle cenna w najróżniejszych okolicznościach. Dobrze byłoby uzyskać od niego numer telefonu i pouśmiechać się do niego trochę (namawiam do bezczelnej manipulacji )

4. Wreszcie udało mi się odkryć plot twist związany z Mary Colberg - w sensie, że nie umarła - a czekałem z tym półtora roku Choć dla Was nie będzie to miało za dużego impaktu, jako że wcześniej nie znaliście jej ani Wy, ani Wasze postacie. Jedynie wspomniałem o niej mimochodem w rekrutacji pod sekcją dodatkowych informacji. To, co Sharif i Alice wcześniej wiedzieli o Mary Colberg, to:
A. Córka dyrektorki całego IBPI.
B. Pracowała w Portland na stanowisku badacza.
C. Duże talenty informatyczne/hakerskie.
D. Kościół Konsumentów próbował ją zamordować i wszyscy myślą, a przynajmniej myśleli, że udało im się.

Na razie tożsamość Feleeny zna tylko Sharif, Alice jeszcze nie.

5. Sharif wie teraz, że Valkoinen monitoruje Helsinki, Espoo oraz Vantaa miejskimi kamerami. Mary próbuje (i jak na tę chwilę udało jej się to) sparaliżować dostęp tej organizacji do kamer. Poza tym według jej słów ktoś w wozie należy do Valkoinen. W jakiś sposób przechwyciła informację, że Valkoinen wie, że znajduje się w wozie, a skoro w płonącym lesie nie było kontrolowanych przez nich kamer, to znaczy, że któryś pasażer musiał dać im cynk. Mam nadzieję, że dość jasno to tłumaczę

6. Alice z Ismem zdołali rozwiązać dopiero pierwszą z wielu czakr. Jednak dość ważną, bo odpowiadającą za moce paranormalne. Lotte potrafi sczytywać przeszłość. Właśnie tę umiejętność na tę krótką chwilę zdobyła Alice - ale za to w ogromnym stężeniu. Dowiedziała się z niej o liścikach, jakie dostały Lotte i Natalie (wysłanych przeze mnie do Morri i Szaine tuż po wprowadzeniu do misji). Z pierwszej wynika, że Conrad Egelman celowo napuścił na siebie Lotte i Imogen (nie miałem najmniejszego wyobrażenia, że aż tak spektakularnie dobrze to zadziała), a z drugiej wynika, że z jakiegoś powodu IBPI bardzo zależy na Alice. Alice może próbować to powiązać z pierwszą częścią wizji z przyjęcia urodzinowego Terry'ego, którą zakończyłem na cliffhangerze.
(tę, którą miała, kiedy zasłabła z powodu braku tlenu w szklanej gablocie w muzeum)
Teraz Harper wie również, że Ismo został adoptowany przez Irmę Pajari, a to stwarza pytanie, skąd tak naprawdę wziął się chłopiec.

7. W chwili obecnej wóz zatrzymał się, a Wy znajdujecie się na obrzeżach Espoo, Vantaa, albo Helsinek. Z przodu dobiegł okropny krzyk, lecz trudno określić, czy męski, czy kobiecy. Możecie zostać na miejscu i zabarykadować się, lub też wyjść. Milczeć, albo zawołać, czy coś się stało. Pewnie wpadniecie jeszcze na inne rozwiązania, game on

8. Sprawdźcie i zaktualizujcie ekwipunek postaci. Jeżeli tego nie zrobicie, to ja się tym zajmę, ale nie w najbliższym czasie, bo to trochę szperania, a ja mam ciężki okres i jeszcze 2 testy w przyszłym tygodniu.
Jestem ponadto pewny na 99%, że Lotte ma przy sobie niezniszczalną Nokię z dostępem satelitarnym do oddziału, więc Alice może ją przechwycić od nieprzytomnej.

Termin do 20.05
 

Ostatnio edytowane przez Ombrose : 13-05-2017 o 18:20.
Ombrose jest offline