Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2017, 13:49   #44
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Mężczyzna utykając z powodu sztucznej nogi, wszedł do środka wieży przez wąski, niemal ciemny korytarzyk. Za nim była kotara, a dalej za nią... coś, czego trudno było się spodziewać szeryfowi, który nie przywykł do obcowania z magią - ogromny salon, czy raczej hol, od którego prowadziły jeszcze trzy inne odnogi korytarzy oraz serpentyną ku górze wznosiły się schody.

Fizycznie nie było prawa, by tak ogromna przestrzeń zmieściła się w tak małej wieży maga. Czym jednak była fizyka dla magików Kastor wiedział nad wyraz dobrze.

[MEDIA]https://i2.wp.com/globaladventuress.com/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6059.jpg[/MEDIA]

Pomieszczenie, gdzie czekał na nich Theodore, pozwalając się rozejrzeć urządzone było ze smakiem i pewnie nie powstydziłby się go żaden szlachcic... może nawet król! Meble bowiem wykonano z najlepszych i najdroższych materiałów. Nawet jeśli nie były specjalnie zdobione, budziły zachwyt poprzez dopracowanie detali.

- Heidin zaginął. Zdradził cel wyjazdu? - zapytał cicho Kastor spoglądając w różne strony bardziej w poszukiwaniu niechcianych niespodzianek niż podziwiając dość imponujące wnętrze wieży.
- Potrzebna mi biblioteka - dodał po krótkiej chwili zastanowienia. Potrzebował dokładniejszych informacji o ghulach.

- Chwila - rzucił milczący dotąd Harl. Chyba pogodził się wreszcie z tym, co zobaczył po drodze. Przestał strzelać podejrzliwymi spojrzeniami wokół i utkwił wzrok w Lortiem. - Książki nie uciekną. Najpierw pogadamy.
- Biblioteka znajduje się na drugim piętrze
. - odparł uprzejmie Theodore - Niestety, najciekawsze pozycje są i tak w pracowni pana Heidina, a do niej... nie mam dostępu. I nikt nie ma. W tym problem zresztą. Tak więc również byłbym za opcją rozmowy. Panowie usiądą? - wskazał solidną, obitą drogim, wzorzystym materiałem kanapę oraz dwa, ustawione po jej bokach fotele - w tym samym stylu.
- Od czego zaczniemy?
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline