Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2017, 10:43   #2
Ril
 
Ril's Avatar
 
Reputacja: 1 Ril ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputację
- Wybaczcie, że ominę te wszystkie, jak to ja nazywam, ceremonialne ceregiele i od razu przejdę do rzeczy. Siadajcie. Z niepokojem moja Administracja obserwuje to, co się dzieje w basenie Morza Śródziemnego. Widmo destabilizacji, rozruchów i krwawych zamieszek zawisło nad całym tamtym regionem. W tej sytuacji Polska, która ma tam ulokowane żywotne interesy, nie może się temu dłużej przyglądać z założonymi rękami i bezczynnie. W końcu to nasza tradycyjna strefa wpływów! Nie godzimy się, aby we współczesnej Europie takie praktyki jak krzyżowanie czy zrywanie ludziom paznokci miały miejsce (zwłaszcza jeśli dotyczą polityków), dlatego pełną parą w stronę Zatoki Perskiej płyną nasze dwa lotniskowce, Piłsudski i Dmowski. Oba wiozą na pokładzie 50 myśliwców bombardujących typu Nocny Wilk i 100 pocisków samosterujących typu Fanga. Przy syryjskim wybrzeżu operują nasze 4 łodzie podwodne typu Sandomierz o napędzie atomowym. Jak zwykle działamy dwutorowo. Operacji militarnej towarzyszy operacja dyplomatyczna...
Odezwał się dzwonek telefonu komórkowego. Mężczyzna wyjął urządzenie z wewnętrznej kieszeni marynarki.

- Halo? Tak? Rozumiem. Przyjąłem do wiadomości...



Odłożył telefon i zwrócił się ponownie do zgromadzonych na sali.

- Mam dobrą wiadomość! Od jutra nie jestem już Prezesem Rady Ministrów. - Uniósł rękę, uciszając gestem zebranych. - Obejmuję nowe stanowisko, na którym będą mi przysługiwać dwie ważne kompetencje: otwieranie posiedzeń Rady Europy i zamykanie ich. Dzisiaj macie prawo do satysfakcji. Radujcie się.

Cała sala wstała. Tłum oszalał, a oklaskom i radości nie było końca.
 
Ril jest offline