Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2017, 17:25   #6
Bounty
 
Bounty's Avatar
 
Reputacja: 1 Bounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputację
Ave!
Chyba z nikim z Was jeszcze nie grałem, ale z niektórymi znamy się z LIczowych spotkań.

Mroczny Władco, wysłałem Ci uzupełnioną kartę.

Lubię historyczne dłubanie i wydłubałem plan średniowiecznego Płocka.

Myślę, że może się przydać, choć jest z nieco późniejszego okresu. Za "naszych" czasów nie ma jeszcze murów miejskich i zamku a jedynie fortyfikacje ziemno-drewniane, lecz można śmiało założyć, że ich przebieg jest podobny, podobnie jak siatka ulic. Jedyna murowana fortyfikacja to donżon w grodzie na Wzgórzu Tumskim. Tam też znajduje się książęce palatium oraz katedra Wniebowzięcia NMP, w której kryptach są pochowani Władysław Herman, Bolesław Krzywousty i kilku książąt mazowieckich. Kościół farny św. Bartłomieja jest dopiero w budowie. Przy kościele św. Michała działa szkoła, zaś przy kościele św. Ducha szpital. Poza tym w Płocku jest m.in opactwo Dominikanów.
 
__________________
Stay the reading of our swan song and epilogue.

Ostatnio edytowane przez Bounty : 18-05-2017 o 17:28.
Bounty jest offline