Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2017, 21:36   #21
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację

Fontanna krwi wytrysnęła z twarzy małpoluda, gdy strzała wystrzelona przez Berwyna przeszyła ją na wylot. Nad pustynią poniosło się wycie bólu. Człekokształtna kreatura odwróciła się i nie oglądając za siebie, rzuciła do ucieczki w stronę ruin, pozostawiając nagą dziewczynę na piasku.

I to było właściwie wszystko co zdołali uczynić potworowi. Żaden z nich nie był zbyt dobrym jeźdźcem, a popychana bólem i strachem istota umykała bardzo szybko. Makhar niemal ją dogonił, ale wówczas koń się znarowił i Stygijczyk musiał się zatrzymać, aby nie spaść z wierzchowca. Theo próbował cisnąć arkanem, ale skutek był opłakany - niemal zaplątał się we własną linę. Trzeba się było pogodzić z porażką - małpolud uciekł. Pozostawała naga piękność, właśnie podnosząca się z ziemi.

Gdy złotooka piękność zobaczyła, że nie ma już krwiożerczej bestii, a otaczają ją uzbrojeni mężczyźni, zasłoniła rękami nagość, jęknęła i znów upadła na piach, nieprzytomna. Chwilę zajęło przywrócenie jej świadomości.

- Ach! - jęknęła, gdy już wróciły jej zmysły. Patrzyła wkoło rozbieganym, przerażonym wzrokiem. - Gdzie? W tych ruinach czai się zło... Małpy, inteligentne jak ludzi... Moi ludzie i ja, pojmani... Kim jesteście? Gdzie mój brat? Czemu mnie nie ratuje? Ishtar, dopomóż... To miejsce jest przeklęte...

Gadała tak, bez ładu i składu przez dłuższą chwilę, ale gdy się uspokoiła, popatrzyła na otaczające ją twarze i z desperacją w oczach powiedziała:

- Jestem Nameela z Zuagirów. Proszę... Nie wiem kim jesteście, ale błagam Was o pomoc... Moi ziomkowie wciąż są tam uwiezieni przez te potwory... - wskazała na znajdujące się u podnóża klifu ruiny, domniemane miejsce obozowania zuagirskiego przywódcy.
 
xeper jest offline