Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-06-2017, 14:50   #20
CHurmak
 
CHurmak's Avatar
 
Reputacja: 1 CHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputację
Moim zdaniem, nie widzę wśród wymienionych ras stworzeń, które nie byłyby obecne w całej masie literatury i różnorakich produkcji w klimacie fantasy, a nie brałyby się z baśni, legend, czy mitologii. Spadkobiercy Snorriego Sturlusona i innych twórców mitologii skandynawskiej tudzież germańskiej byliby bogaczami, gdyby obecność elfów czy krasnoludów uznać za plagiat.
Z konkretnymi wariantami elfów rzeczywiście jest problem, ale o ile pamiętam, fakt że istnieją pewne paralele i podobieństwa między Warhammerem a Warcraftem, nie doprowadził do tego, że seria Warcraft została zniszczona posądzeniami o plagiat. Istnieje również taka kategoria w prawie autorskim jak "dzieło inspirowane."

Plagiat miałby miejsce gdybyśmy mieli do czynienia z klonem innego systemu, z pozmienianymi nazwami.

Faktycznie trzeba przyznać że wprowadzenie potrzebuje wielu zmian, żeby zachęcić więcej graczy. Mnie na przykład spodobała się koncepcja ścisłej specjalizacji, ale mam tę świadomość, że nie jestem reprezentatywny.
 
CHurmak jest offline