Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-06-2017, 15:31   #50
Kerm
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 1 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
Panująca w świątyni atmosfera tchnęła spokojem i Ellisar najchętniej skorzystałby z zaproszenie i został tu nawet tydzień. Niestety, nie mógł.

- Dzień, dwa... - bezwiednie powtórzył za kapłanką. - Nie mam tyle czasu... Musimy - spojrzał na Duszę - jak najszybciej dotrzeć do stolicy.
- Ellisar. Dusza. Ulris. - po kolei przedstawił swych towarzyszy. - A to jest Mizo. - Skinął głową w stronę śpiącego demona.

Przez moment zastanawiał się, ile ze swej wiedzy powinien przekazać kapłance i doszedł do wniosku, że nie powinien zbytnio się wdawać w szczegóły.

- Jeszcze na Białym Szlaku, w 'Kuflu', dopadły nas kłopoty płynące z Vole Kes - rozpoczął wyjaśnienia. - Prawdopodobnie zagrożona jest władza Elisei jak i los całego królestwa. Gdy ruszyliśmy w stronę stolicy, zaatakowano nas w Lisan. Spotkaliśmy się z nadzwyczaj silnym złem. Cały tłum zwrócił się przeciwko naszej dwójce - spojrzał na Duszę - i z trudem uciekliśmy, tylko dzięki temu, że jedna z kapłanek wskazała nam drogę ucieczki.

Nie chciał się chwalić próbą powstrzymania wspomnianego tłumu przez zlinczowaniem głównej kapłanki.

- Gdy byliśmy już za miastem pomógł nam Ulris. - Po krótkiej chwili przerwy Ellisar mówił dalej. - Gdyby nie on, pewnie tkwilibyśmy gdzieś w środku lasu, może w postaci śnieżnych bałwanków.

- Jak widzisz, nie mam czasu na wylegiwanie się - dodał. - Muszę jak najszybciej ruszyć w drogę i chociaż z chęcią skorzystałbym z gościny, muszę odmówić. Byłbym wdzięczny za coś do zjedzenia i jakieś zapasy na drogę, a potem muszę ruszać. Może gdzieś na trakcie zdobędę wierzchowca.
- Dusza i Mizo mogą ruszyć za mną, gdy Mizo nabierze sił - zakończył.
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 02-06-2017 o 15:36.
Kerm jest offline