Wątek: Berlin Station
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-06-2017, 00:24   #22
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
Mężczyzna początkowo był lekko zdziwiony, ale wysłuchał Garetha do końca. Gdy była mowa o Mostowskim, rozejrzał się po sali, jakby kogoś szukał.
- Bardzo mi przykro towarzyszu, ale niestety nie znam tego prelegenta. Przyznam szczerze, że pierwszy raz jestem na tak dużej konferencji i czuję się lekko zagubiony.
Gareth podziękował uprzejmie za udzieloną odpowiedź. Pierwsza próba okazała się nie zbyt szczęśliwa, dlatego też po przejściu kilku metrów, z podobnym pytaniem zaczepił innego uczestnika spotkania.
- Mostowski? Mostowski? - powtórzył nazwisko rozmówca - Przyznam panu, że nic mi nie mówi to nazwisko. Znam kilku naukowców z Polski, ale o tym panu nie słyszałem. Zapytam jeszcze kolegę, może on go zna. Przez kilka miesięcy był na delegacji w Warszawie.
Mężczyzna podszedł do swojego kolegi i zamienił z nim kilka słów. Po chwili wrócił do Garetha i ze smutną miną pokręcił głową.
- Przykro mi, ale i kolega nigdy nie słyszał o towarzyszu Mostowskim.

Jedna osoba nie znająca Mostowskiego niewiele znaczyła. Jednak trzy kolejne, w tym jedna mająca kontaktu w warszawskim środowisku naukowym, nie mogły być przypadkiem.
Sprawie niewątpliwie należało się dokładnie przyjrzeć i zbadać historię Mostowskiego.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline